Вікна

Більше затишку без великих витрат

Більше затишку без великих витрат Жити можна і в «голих стінах», але набагато приємніше відпочивати після важкого трудового дня в оточенні приємних, м'яких, комфортних, красивих речей. Однак далеко не завжди є кошти на купівлю картин, крісел, килимів та інших елементів домашнього затишку.

І не завжди вони потрібні. Зробити будинок затишніше можна і без зайвих витрат!

Почнемо з вітальні. Найчастіше вона ж спальня. Розправлений диван або ліжко зі зім'ятим ковдрою відразу псує вигляд кімнати. Навіть якщо воно «одягнене» в шикарне постільна білизна. Потрібен плед або покривало.

Вовняні, шовкові ковдри коштують досить дорого. Альтернатива – покривала з розпродажів або з «бабусиних скринь». Також зараз дуже модні в'язані речі і печворк. Якщо хоч скільки-то дружите з рукоділлям – зробити стильний ковдру з клаптиків, в тому числі в'язаних, зробити простіше простого. Клаптики, до речі, можна попросити у тканинних і меблевих магазинах – там часто накопичуються непотрібні залишки. Чи можна використовувати стару одяг. Зв'язати квадратики-клаптики також під силу навіть початківців рукодільниця.

Затишку додають квіти, це відомо всім. Кілька квітучих рослин або рослин просто з красивими листям освіжать кімнату, очистять повітря. Для додаткового затишку використовуйте однакові горщики (неважливо, пластикові або керамічні). Горщики можна і прикрасити – розфарбувати фарбами, виконати декупаж (декор серветками), навіть просто пов'язати атласну стрічку або красивий шнур.

Букет садових квітів (з городу або куплений у бабусь на вулиці) привнесе в будинок не тільки затишок, але і відчуття свята, і, звичайно, приємний аромат.

Замість картин використовуйте сімейні фотографії. Друк фотографій на фотопапері коштує зовсім недорого, а якщо у вас є кольоровий принтер – то й зовсім безкоштовно. Фотографій може бути багато, в різних маленьких або одній великій рамці. Додайте їх в ряд, в хаотичному порядку, у формі кола або серця. Якщо придбати в будівельному магазині спеціальні вішалки-липучки, то рамки можна регулярно переважувати, тим самим оновлюючи вигляд.

Затишку додають і різні дрібниці: коробочка, в яку ховаються всі дроти і зарядки, красиві наволочки на диванні подушки, оригінальні підхоплення на штори, тканинні серветки на кухонному столі. З таких дрібниць складається загальний вигляд і враження від тієї або іншої кімнати.

І не забувайте, що чистота в будинку – теж елемент затишку. Тому випрані рушники, натертий до блиску підлогу, блискучий посуд, кришталево чисті вікна – те, чим потрібно обзавестися в першу чергу!