Вікна

Мансардні вікна основні різновиди

Мансардні вікна основні різновиди Облаштовувати в будинках мансардні поверхи, в наші дні, стало неймовірно популярним рішенням, навіть незважаючи на те, що господарям, в подібній ситуації, найчастіше доводиться вирішувати досить серйозну проблему, пов'язану з висвітленням даного горищного приміщення.

Адже, як відомо, традиційні віконні системи для подібних цілей абсолютно не годяться, а значить підбирати сюди, треба буде обов'язково лише спеціальні види віконних конструкцій.

Слухові вікна або люкарни

Установка люкарн зазвичай здійснюється безпосередньо на самому даху, що досить серйозно розширює можливості створення досить оригінальних архітектурних рішень і форм. До того ж, їх застосування також дозволяє ще й досить суттєво економити наявні простір, що, звичайно ж, у ситуації з мансардами грає неймовірно важливе значення.

Мансардні вікна основні різновиди
До мінусів таких вікон, можна хіба що тільки віднести необхідність внесення досить серйозних змін в саму покрівельну конструкцію. Якщо ж говорити про освітлення, то в цьому плані ефективність біля вікон такого типу досить низька, оскільки світловий потік, в даній ситуації, буде формуватися лише в невеликій області біля самого вікна, а у всіх інших частинах мансарди доступ до світла буде обмежений.

Мансардні віконні системи

Спеціально призначені для подібних приміщень мансардні віконні конструкції, здатні забезпечувати досить ефективне освітлення лише при ухилі даху більше ніж на 50%. У всіх же інших випадках для отримання необхідного ефекту їх потрібно встановлювати безпосередньо під самим коником. Головним недоліком такого типу вікон вважається те, що захистити їх у літній час від сонячних променів буде досить важко, оскільки використання традиційних засобів, жалюзі, штор і т. п., в подібній ситуації, стає просто неможливим.

Зенітні ліхтарі

Мансардні вікна основні різновиди
Конструкції такого типу є прекрасним рішенням для освітлення невеликих приміщень, функціональне призначення яких не передбачає досить частого відкривання вікон. Тут відразу слід зазначити, що хоча в порівнянні з мансардними вікнами зенітні ліхтарі і мають значно меншу площу, по досягати рівня освітлення вони повністю співставні. Єдине, що дуже серйозно обмежує поширення подібних систем – це їх досить солідна вартість.

Фасадні віконні конструкції

У тих ситуаціях, коли повністю відсутня можливість застосування всіх вище перерахованих рішень, цілком можливо просто провести установку в торцевих стінах приміщення звичайних фасадних вікон. Подібний варіант, звичайно ж, відрізняється своєю особливою простотою і порівняно невисокою вартістю, однак, при цьому, в плані світлопропускання досить серйозно поступається спеціально призначеним для таких приміщень мансардним віконних конструкцій.