Вікна

Як організувати освітлення в дитячій кімнаті

Як організувати освітлення в дитячій кімнаті Один з факторів, що активно впливають на формування його особистості – це умови, в яких він розвивається: чимале значення в цьому відношенні має облаштування дитячої кімнати.

Добре продумане освітлення здатне благотворно впливати як на сприйняття навколишнього світу, так і на здоров'ї малюка.

Організація освітлення дитячої кімнати включає в себе наступні етапи:

1. Природне освітлення. Під дитячу найчастіше виділяється сама світла кімната в будинку, так як краще природного світла нічого немає: дитина в такому випадку буде бадьорими з самого ранку, перебуваючи в приємній позитивній атмосфері. Краще всього, якщо вікна дитячої будуть розміщені на південній або східній стороні. При цьому, при наявності занадто великих віконних прорізів, краще всього додатково оснастити їх напівпрозорими шторами римського типу. Добре виглядає також варіант з запасними щільними шторами, здатні забезпечити захист від яскравого світла сонні годинник.

2. Загальне освітлення. Яким би гарним не було природне освітлення, без електричних освітлювальних приладів в сучасному світі не обійтися. При організації загального освітлення в дитячій важливо домагатися неяркости і рівномірності: дуже хороший в цьому відношенні варіант з напрямком світла в гору. У разі використання люстри, перевага віддається моделям закритого типу, або з матовим склом: великі і масивні вироби в дитячій будуть недоречні. Також досить часто замість люстри застосовують набір стельових або точкових світильників: при цьому їх слід розмістити таким чином, щоб світло рівномірно

Як організувати освітлення в дитячій кімнаті
висвітлював усі куточки кімнати. Точкове освітлення зазвичай застосовується на каркасних стелях, і дає можливість зручно зонувати приміщення. Гарні для дитячих кімнат також сплоты, де наявність декількох поворотних світильників дозволяє організувати як загальне рівномірне освітлення, так і підсвічування окремих ділянок.

3. Робоче освітлення. Крім освітлення письмового слоти природним світлом, не обійтися без настільної лампи, для занять у вечірній час. У даному випадку переваги віддаються широким абажуром, що прикриває яскраве світло. В цілому настільні лампи представлені в безлічі варіацій, тому вибір найбільш відповідного варіанту не повинен викликати труднощів. Якщо дитина надмірно активний і рухливий, то хорошим варіантом буде настінний світильник. Потужність ламп в даному випадку краще обмежити показником в 60 Вт, так як надмірно яскраве світло незручний для занять.