Вікна

Як утеплити будинок

Як утеплити будинок Утепливши стіни пінопластовими листами, економити кошти стане ще простіше. При цьому, виконати роботу своїми руками дуже просто. Навіть недосвідченому людині, керуючись підказками, утеплити стіни не складе особливої праці.

Переваги матеріалу

• Невисока цінова категорія матеріалу.

• Легко робити монтаж плит, оскільки вони володіють легким вагою.

• Не гниє.

• Візуально не потовщує стіну.

• Екологічний.

Технологія монтажу

Вибираємо матеріали

• В першу чергу необхідно виміряти площу, яка буде утеплятися. При цьому необхідно висоту стін помножити на їх ширину. Важливо вираховувати площу вікон і дверей. Але невеликий припуск на укоси не завадить.

• У продажу можна зустріти різноманітних видів пінопласт. Не обов'язково віддавати перевагу самому міцному. Підійдуть плити середньої товщини.

• Також важливо придбати так звані «парасольки», які являють собою дюбелі для кріплення матеріалу до стіни. Їх кількість легко вирахувати. Для кожної плити їх потрібно буде не менше 5 штук.

• Потрібна і сітка з осередками 5*5 для армування штукатурки.

• Правильно оформити кути можна за допомогою малярних куточків.

• Грунтовка.

Для новачків фахівці рекомендують купувати матеріалів трохи більше потрібної кількості. Це потрібно робити для підстраховки, якщо щось піде не так. Таким чином бігти в магазин не доведеться.

Готуємо стіни

Міцність приклеювання плит залежить від того, наскільки рівною є стіна. Тому не зайвим буде перед початком основної роботи очистити стіну, загрунтувати і вирівняти.

Кріплення пінопласту

На лист пінопласту наносять клей спеціальним зубчастим шпателем. При цьому шар не повинен бути товстим. Лист кріплять на стіну так, як при кладці цегли в шаховому порядку. Дуже важливо, щоб зазори між плитами були мінімальними.

Кріплення пінопласту «парасольками»

Кріплення дюбелями виконувати простіше простого. Роботи виконують по краях пластини і в центр. Це можна робити після того, як листи були поклеєні. Для зручності роботи дуже зручно використовувати перфоратор.

Армування

При нанесенні клею на сітку, важливо робити товстий шар. Сітка повинна бути втопленим у нього. На якість роботи впливає погода. При жаркому спеці клей буде висихати миттєво. Щоб затримати вологу, на нього не можна бризкати водою. Далі сітку розгладжують.

Після того, як клей був нанесений, не слід забувати про зміцнення кутів. Куточки необхідно фіксувати клеєм, вирівнюючи правилом.

Штукатуримо стіни

У процесі роботи штукатурка стін вважається найбільш трудомістким процесом і займає багато часу. Фахівцями рекомендовано виконувати роботу в два шари. Як правило, другий шар наносять після висихання першого. Штукатурку наносять з особливою старанністю у випадку, якщо стіна підлягає фарбуванню.

Другий шар повинен бути рівним і акуратним, так як він є основою під фарбу.

Фарбування роблять валиком.

Робота може зайняти від пари днів до двох тижнів залежно від утеплюваної площі. У більшості випадків для зручності можна використовувати будівельні ліси. Оптимальним варіантом стануть легкі конструкції з легких сплавів. Їх можна не купувати, а взяти в оренду.