Вікна

Особливості підземного будинку

Особливості підземного будинку У минулі часи земля і глина досить часто застосовувалася в якості будівельного матеріалу, але з появою більш сучасних технологій така практика відійшла на задній план.

Однак з появою тенденцій безпеки і екологічності споруда жител підземних будинків знову почала серйозно обговорюватися. Тим більше, з урахуванням наявності нових способів та матеріалів можна зробити таке жител привабливим і неординарним. Для цього в деяких країнах стали виготовляти навіть земляні блоки: особливо поширений такий вид будівництва в Америці.

Підземні котеджі володіють цілим рядом переваг:

1. Безпеку для навколишніх. Земляні блоки виготовляються за спеціальною технологією, самоущільнюючі глинистими частками.

2. Теплоізоляція. Це природна характеристика конструкції, повністю прихованою від вітру, дощів і снігу: завдяки цьому не відбувається передчасного старіння і руйнування стін і перекриттів. Сезонне коливання температури також мало відчувається такими котеджами.

3. Економічність. Витрати на будівельні роботи такого будинку зведені до мінімуму. Крім цього, земляні блоки найчастіше створюються самостійно. Також це стосується подальшої експлуатації житла, адже підтримання необхідної температури в ньому зажадає набагато менше енергії, ніж у звичайному будинку.

Основою підземного котеджу найчастіше служить конструкція із залізобетону, який є найбільш оптимальним матеріалом у цих специфічних умовах. Для успіху реалізації всього будівництва потрібно ретельно розроблений проект,

Особливості підземного будинку
передбачає наявність каналізації, системи опалення і водопроводу. Ще одна актуальна для проекту підземного будинку потрібна наявність і правильне розташування вікон, адже в ідеалі потрібно налагодити надходження під землю природного освітлення. Якщо це проблематично, доведеться використовувати спеціальну обробку, щоб уникнути відчуття похмурості і смутності всередині житла.

Будівельні роботи з облаштування підземного котеджу починаються з викопування котловану необхідної глибини, що є досить небезпечним справою, із-за загрози обвалювання стін. Тому, перед початком земляних робіт необхідно провести ретельну розвідку особливостей грунту на ділянці: рівень вологості, глибину промерзання, несучі характеристики. При вибірці грунту дотримується певний кут, що звужується до низу: все це супроводжується укладанням гідроізоляції і необхідних захисних конструкцій.