Вікна

Підготовка віконного отвору для мансардного вікна

Підготовка віконного отвору для мансардного вікна Невід'ємним атрибутом скатної даху є мансардне вікно. Установка складається з трьох частин : підготовка віконного отвору, безпосередньо сама установка вікна та облаштування внутрішньої обробки.

Вікна підходить для дахів з ухилом від 15 до 90 градусів. Встановлюють в просторі між крокв.

Щоб правильно розмітити місце під вікно верх його повинен розташовуватися на рівні декількох метрів від підлоги, низ повинен розташовуватися на рівні метра від підлоги. Від цього залежить довжина вікна. Довжина підбирається від рівня нахилу покрівлі. По ширині мансарду підбирають під розміри кроквяної кроку.

Демонтаж обрешітки. Щоб не пошкодити пароізоляцію треба акуратно витягнути цвяхи і за допомогою допоміжних брусків відрізати обрешітку. Після цього решетування закріплюється назад цвяхами.

Виріз пароізоляції виробляється більше розміру вікна з урахуванням майбутніх розмірів укосів. Спочатку робиться два горизонтальних розрізу вгорі і внизу, і один вертикальний посередині. Щоб була можливість використовувати пароізоляцію повторно.

Наступним кроком виймається утеплювач. Після того, як витягли утеплювач необхідно зробити точну розмітку вікна з верхньої частини крокв. З урахуванням майбутнього горизонтального укосу ми знаходимо ту лінію де скінчитися укіс і встановиться поперечна балка. Те ж саме проробити в нижній частині вікна, необхідний вертикальний укіс. По зробленим ним можна вирізати кроквяну балку.

Щоб не пошкодити верхню гідроізоляцію лобзиком, балку допиливаем ручною пилкою. Видаляємо кроквяну ногу. Порожнечі, що утворилися, заповнити утеплювачем. Поставити верхню і нижню перемички. Вирізаємо гідроізоляцію так само як пароізоляцію. При установці мансардного вікна необхідно мати надійну, якісно виконану гідроізоляцію. Вона повинна дихати і не мати пошкоджень. Інакше будь-яка протікання може закінчитися в вікні. Обрешітку, що попадає в отвір вікна видаляємо. І фанеру для можливості виходу на покрівлю теж слід видалити. Далі, потрібно розібрати покрівельний матеріал.

Віконний проріз готується відповідно до інструкції по монтажу і повинен мати певні зазори. З верхньої частини отвору фанеру видалити. Монтуємо дренажний жолоб в гідроізоляцію, для відведення конденсату. Вирізаний шматок фанери встановити на місце. Верхню і нижню частину отвору зміцнити додаткової латами. Простір наповнити утеплювачем.