Вікна

Деякі особливості пристрою покрівлі

Деякі особливості пристрою покрівлі Основне призначення даху — захист будівлі від атмосферних опадів. Зауважимо, що наші північні сусіди — фіни, норвежці та шведи виявляють консерватизм в індивідуальному будівництві при виготовленні даху та облаштування горищних приміщень.

Кут нахилу даху практично однаковий у всіх будівель і становить 35-45° Розробники використовують переважно вальмовий дах.

Росія — країна сніжна, чим різко відрізняється від інших регіонів світу. Якщо на Заході рясний снігопад часто стає стихійним лихом, у нас — це сезонне явище природи. До того ж сніг, що зібрався на даху, є додатковим теплоізолятором будівлі. У Німеччині на дахах подекуди спеціально ставлять снігозатримуючі пристрою.

Кваліфікація проектувальників і www.postroil.com перевіряється під час лютневих відлиг і навесні — в березні і на початку квітня. Сонце піднімається високо, сніг починає танути, причому нерівномірно. У нижній частині даху утворюються криги-греблі, води накопичується багато, так що в зоні накладання листів покрівлі трапляються протікання.

Це неприємне явище часто посилюється ускладненою конструкцією даху (рис. 1). Місце сполучення суміжних скатів у складних дахів називають розжолобка. Тут накопичується листя, сміття. З цієї причини нерідко трапляються протікання. Власникам будинків періодично доводиться очищати западини.

Як правило, у будівництві застосовують листові покрівельні матеріали: хвилясті азбестоцементні плити, сталевий лист, металочерепиця, ондулін і т. д. і штучні, площа аркуша яких відносно невелика — не більше 0,25 м2 (наприклад, квадратні азбестоцементні плитки, бардолін, agate.ru). Чим менше розмір листа покриття, тим більш ймовірні протікання. Саме тому при зменшенні кута нахилу ската даху рекомендують збільшувати площу взаємного перекриття листів покрівлі.

Технологія виготовлення покрівельної плитки з піщано-цементної суміші, розроблена в Німеччині і розповсюдилася по всій Європі і в Росії, дозволила знизити ціну цього матеріалу порівняно із традиційною керамічною черепицею майже в два рази, що зробило цей вид штучної покрівлі доступною багатьом росіянам. Цей матеріал рекламують як практично вічний, а зовнішній вигляд даху, вкритого черепицею, вигідно відрізняється від звичного сірого кольору азбестоцементних листів або «барабанять» в дощ металевих.

В умовах Росії дах, покрита штучним матеріалом, в порівнянні з листовими покрівельними матеріалами менш надійна і практична. Протікають місця доводиться ремонтувати, влаштовувати суцільну обрешітку і підстилати суцільний шар рулонного покрівельного матеріалу (толю, пергаміну, руберойду та ін), над яким потім ставлять плитки. Але це допомагає далеко не завжди.


Деякі особливості пристрою покрівлі
Протікання трапляються зазвичай на затіненій частині даху. Домашнє тепло, проникаючи через стельову теплоізоляцію, нагріває повітря на горищі, він піднімається і накопичується у коника, де на зовнішній стороні даху сніг починає танути більш інтенсивно. Стікаючи на нижню, більш холодну частину даху, вода замерзає, утворюючи крижану греблю, де води може зібратися стільки, що вона подолає перекриття плиток покрівлі і потрапить на горище (рис. 2).

Чи є вихід з цього положення? «Ліками» від «черепичним хвороби» є www.postroil.com, що забезпечує рівномірний танення снігу. Для цього влаштовують в обшивці карниза й у спеціальній за профілем черепиці вентиляційні вікна, а на конику — вентиляційний канал, піднявши коньковий профіль. Через ці вікна надходить вуличне повітря і через вентиляційний канал йде в атмосферу, одночасно охолоджуючи покрівлю. Таким чином забезпечується постійна по всій площі покрівлі температура, сніг тане рівномірніше, що зводить ймовірність протікання до мінімуму.

Поширені в малосніжних країнах продухи конькової вентиляції в умовах Росії абсолютно неефективні — сніг лежить шапкою, і навіть при крутий даху вони майже завжди наглухо забиті сніговими заторами.

Питання забезпечення ефективної вентиляції горища загострюється при влаштуванні житлових приміщень мансардного типу, оскільки пориста теплоізоляція при найменшому порушенні вологозахисту або при її низькій якості поглинає велику кількість вологи, що конденсується. Проблему вирішують пристроєм витяжного конькового вентиляційного каналу, має вихідні вікна на фронтонах. Однак фасадні вікна не завжди справляються зі своїм завданням, а при великій довжині даху по коника взагалі не можуть забезпечити хорошу витяжку.

Значно ефективніше діє коньковий вентиляційний канал, з витяжною трубою. При значній довжині даху по коника використовують кілька вентиляційних труб. Застосування цих пристроїв для вентиляції горищних приміщень особливо доцільно на вальмових дахах.

Ефективна вентиляція горища і покрівлі забезпечує тривалий термін служби дерев'яних несучих конструкцій даху - крокв і решетування, так як усунення зайвої вологи запобігає їх ураження гниллю та грибком.