Вікна

Особливості мансардного вікна

Особливості мансардного вікна Власникам приватних будинків з мансардами доводиться стикатися з необхідністю їх скління, ну а подібні вікна дорожче, ніж звичайні. На ціну впливає підвищені функціональні можливості подібних виробів, покликані значно окультурити горищне приміщення.

Для того, щоб вибрати гарні вікна для своєї мансарди, дуже корисно врахувати наступні рекомендації:

1. Тип. З урахуванням нашого регіону, найбільш оптимальним варіантом буде склопакет з двох камер, оснащений трьома загартованими стеклами. Краще, якщо вони до того ж будуть утеплені за допомогою спеціального напилення. Що стосується механізму відкривання, то краще всього вибирати среднеповоротный. Що стосується виробника, то поза конкуренцією стоять західні фірми, однак існує і більш дешевий варіант з польськими і російськими виробами.

2. Розміри. Вікна для мансард випускаються в стандартних розмірах, тому отвори під них облаштовуються з урахуванням цієї особливості. Лінійка розмірів досить велика, починаючись з маленьких, і до великих панорамних вікон. Передбачається також варіант індивідуального замовлення, але в такому випадку доведеться доплачувати.

3. Скла. Існує варіант зі склом дешевше, але з урахуванням високих експлуатаційних навантажень на поверхню даху найкраще зробити вибір у бік виробів з самоочищенням і антиросом. Ще одним аспект – безпека: дуже важливо, щоб стекла не посипалися на голову при першому ж механічному впливі на них. Тому для мансард рекомендується застосовувати як мінімум загартовані скла, а то і скла триплекс, мають армовану плівку всередині.

4. Склопакети. Головна умова – щоб вікна добре утримували тепло, тому найбільш оптимальний варіант для мансарди – наявність двох або трьох камер. Досить часто використовують також додаткове енергозбереження, за рахунок відображає металевого напилення, запобігає від втрат за рахунок випромінювання енергії назовні.

5. Рама. Найчастіше застосовуються пластикові або дерев'яні клеєні вироби: в останньому випадку застосовується вологозахист з лаку або поліуретану.

Особливості мансардного вікна

6. Фурнітура. Мансардні вікна в цьому плані досить сильно відрізняються від звичайних. Функціонально існує досить багато особливостей, в залежності від виробника: тут і найпростіші запірні ручки, і складні системи, що мають кілька окремих точок закривання. В результаті мансардні вікна можуть відкриватися кількома способами, але найбільшою популярністю користується среднеповоротный механізм, з можливістю обертання стулок по центру. Така система дуже проста в управлінні, завдяки нівелюванню ваги стулок за допомогою центральних петель.

7. Додаткові функції. Одна з них – здатність вентиляції при закритих вікнах, для чого застосовується щілинної клапан. В окремих моделях присутні вбудовані жалюзі, що особливо корисно на сонячній стороні монтажу. При цьому жалюзі можуть розташовуватись як всередині, так і зовні, для додаткового захисту скла.