Вікна

Як виготовити два кронштейна

Як виготовити два кронштейна
Ідентичні конструкції
Як-то потрібно було виготовити два кронштейна для кріплення козирка над входом на веранду. Перший з них був зроблений з дошки шириною 100 мм.

Але примірка на стіні показала, що конструкція не виглядає. Викидати готовий кронштейн шкода: витрачений працю (все чітко підігнано), так і матеріал використаний. І тут осінило. Розрізав готовий кронштейн дисковою пилкою рівно посередині, построгал і отримав дві абсолютно однакові збірні деталі. Знизилися трудовитрати при гарному якості і повної ідентичності однотипних елементів.

Як виготовити два кронштейна

Віконце для горища
У фронтонах горищ, в сараях, туалетах, як правило, потрібні невеликі вікна. Їх можна робити навіть без віконних блоків.
Ми чинимо так. У потрібному місці зсередини прикладаємо раму 1 і обводимо її по контуру. По лінії контуру прибиваємо рейки 2, і робимо пропив зсередини. В отриманий отвір вставляємо раму. Вікно готове, залишається лише прибити лиштви 3. А якщо випиляний щит збити рейками, то отримаємо ще й основу для віконниць.


Як виготовити два кронштейна

Пристосування для установки нагелів
При будівництві будинку з бруса точно розмітити отвори для нагелів складно, особливо при монтажі верхніх вінців.
Для точної розмітки отворів під нагелі я виготовив таке пристосування. Воно являє собою бобышку з ввернутым в неї загостреним болтом, законтренным гайкою. Болт потрібен для того, щоб робити розмітку незалежно від величини щілини між верхнім і нижнім брусами.
Працюю я з пристосуванням так. У верхній пласти нижнього бруса пєровим свердлом 020-40 мм свердлю необхідну кількість отворів глибиною 50-70 мм Накладаю на нього верхній брус і там, де в ньому будуть просвердлені отвори, наголошую, який зазор між брусами. Потім знімаю його і в отвори нижньої бруса вставляю бобишки, в яких загострений кінець болта виступає на величину щілини плюс 5-7 мм. Встановлюю верхній брус на нижній, контролюючи вертикальність кутів і стін, і ударяю по ньому обухом сокири приблизно в тих місцях, де будуть просвердлені отвори. Потім знімаю верхній брус і за відмітинами, залишеним загостреними болтами, свердлю в ньому відповідні отвори.
Після установки нагелів брус точно «сідає» на місце.

Як виготовити два кронштейна

Забарвлення балясин
Фарбувати балясини краще до збірки поручнів, але якщо не обладнати для цього робоче місце, можна здорово извозиться у фарбі. Пропонується «чистий» спосіб рішення цієї проблеми.

Натягніть білизняну мотузку довжиною 15-20 м між парою дерев. На кінцях балясин зміцніть скріпки розміром -15 мм так, щоб одна ніжка кожної з них перебувала в деревині. Це дозволяє їй служити гачком, за який балясину можна підвісити на мотузці.
Для полегшення роботи в інший кінець балясини можна вбити штифт, який дозволить повертати її під час фарбування. Притримуючи деталь за скріпку, можна спокійно працювати, не побоюючись зачепити пофарбовану поверхню. Після того, як вони просохнуть, витягніть скріпки і штифти плоскогубцями.


Поради умільців за матеріалами журналу БУДИНОК