Вікна

Як правильно обладнати цокольний поверх

Як правильно обладнати цокольний поверх Як правило, цокольний поверх сучасної будівлі використовується в якості технічного поверху детальніше про це читайте тут evastroy.ru. У підвалі розміщуються опалювальні системи, бойлер для підігріву холодної води, каналізаційна розводка.

Якщо підвальне приміщення приватного будинку використовується лише для технічних цілей, то його площа може бути значно менше площі всього будинку.

Для того щоб уникнути неприємностей при облаштуванні цокольного поверху необхідно вжити захисні заходи ще на етапі будівництва будинку. По периметру будівлі повинен бути виконаний дренаж, що забезпечує водовідведення від приміщень підвалу. Для цього, на глибині заставляння фундаменту в траншею, по периметру навколо будинку, укладається труба з отворами по всій довжині. Дренажна труба має стік в колодязь або вертикальну шахту для насоса. Стіни фундаменту повинні бути виконані з бетону з добавками, що забезпечують підвищені водотривкі властивості. Зовнішні стіни фундаменту покриваються обмазувальної або рулонної гідроізоляцією. При зворотній засипці фундаменту влаштовується глиняний замок, тим самим створюється додатковий бар'єр для води. Після правильно виконаних робіт по захисту будинку від води, можна не турбуватися про появу вогкості і промерзанні стін, що позитивно позначиться на здоров'я домочадців і скоротить витрати на опалення.

Цокольний поверх бажано облаштовувати як можна глибше. Від рівня землі до стелі підвалу має бути відстань, достатню для влаштування вікон освітлення. Також слід подбати про додаткове аварійному виході, на випадок надзвичайної ситуації. Чим глибше знаходиться цокольний поверх, тим простіше і менш энергозатратней забезпечувати потрібний температурний режим. Товща грунту дозволяє зберігати тепло холодною зимою і приємну прохолоду влітку.

Навіть при відсутності опалення, на цокольному поверсі будинку можна влаштувати комори, сховища для овочів і солінь. Не виникає проблем із зберіганням габаритних і сезонних предметів, таких як велосипед, санки, невживана одяг, резина від автомобіля і так далі. Також в обсягах цокольного поверху можна організувати пральню, майстерню, при досить потужній системі проточною і витяжної вентиляції можливо облаштувати навіть зварювальний цех.

Опалювальний цокольний поверх дозволяє розширити корисну площу будинку, і урізноманітнити побут і дозвілля його мешканців. Крім комор, на площах теплого цоколя можна організувати справжній розважальний центр. Підвал, завдяки своїм природним звукоізоляційними якостями, є відмінним місцем для розміщення домашнього кінотеатру, потужного акустичного обладнання. Вільна площа з мінімумом перегородок також може стати спортивною зоною з різноманітним спортивним інвентарем. У підвальному приміщенні не буде важким побудувати сауну або лазню, і навіть невеликий басейн.

Як правило, цокольний поверх при будівництві будинку з фінансових причин облаштовується в останню чергу. Після закінчення ремонту основного житлового простору, ніщо не буде квапити господарів облаштовувати підвальне приміщення, і дасть достатній час для вибору дизайну і дійсно необхідного для сім'ї обладнання.