Шпалери

Особливості обробки балконного екрану

Особливості обробки балконного екрану Балкон в квартирі відіграє дуже важливу роль, незважаючи на те, що процентна частка загальної площі невелика. Але завдяки особливості своєї конструкції і розміщення, він може або доповнити житлову частину квартири, або виступити в ролі приміщення допоміжного плану – альтанки, комори, майстерні.

При опорядженні балконів особливу увагу слід приділити його екрану, або простінка, розміщеним з лицьової частини.

Справа в тому, що балконний отвір часто декорують сучасними склопакетами, які мають значні утеплюючі характеристики. І після цього саме екран, тобто частина стіни під вікнами, виступає в ролі самого уразливого місця, з точки зору кліматичних впливів з вулиці. Екран, як правило, являє собою бетонну плиту незначної товщини, який, на відміну від більш товстих стінових панелей, в більшій мірі пропускає всередину холод чи спеку, в залежності від сезону. Тому, навіть якщо не проводиться суцільний утеплення балкона, подбає про додаткової термоізоляції екрану в будь-якому разі необхідно. Якщо цього не зробити, то особливо в морозні зими цей простінок може навіть промерзати, наскрізь, значно пошкоджуючи обробку, і сприяючи розвитку цвілі по всій внутрішній поверхні балконного приміщення. Навіть якщо морози невеликі, екранна частина стіни буде набагато холоднішою від інших, що також поступово призведе до руйнування оздоблювальних матеріалів і появі грибка і цвілі.

Як правило, найбільш часто зустрічаються три способи утеплення балконного екрану:

1. Зовнішнє утеплення. Проводиться спеціальною бригадою монтажників-висотників. Як правило, в якості утеплювача застосовується екструдований пінополістирол, яким покриваються всі зовнішні стіни квартири, а не тільки балкон. До переваг можна віднести те, що при такому вигляді термоізоляції не відбувається зменшення житлового простору на товщину обробки. До недоліків – неможливість реалізувати такий вид роботи самостійно. Особливо це стосується випадків, коли в утепленні потребує лише балконний екран.

2. Внутрішнє утеплення пінопластом. Найбільш зручно такий спосіб реалізувати, покривши згодом екран вагонкою. Справа в тому, що каркас під вагонку дуже зручний для попередньої поклейки в його нішах листів пінопласту. Обшивати вагонкою може як весь балкон, так і один екран, залежно від дизайнерського задуму.

Особливості обробки балконного екрану

3. Утеплення мінеральною ватою. Більше підійде у випадку, якщо екран закривається гіпсокартоном. Найчастіше такий вид обробки застосовується в зміщених з кімнатою балконах, коли на балконі проводиться та ж обробка стін, наприклад, шпалери. Перед цим балконні стіни звичайно суцільно покривають гіпсокартоном, закладаючи під нього шар утеплювача.

Початковою стадією обробки поверхні балконного екрану завжди виступає його гідроізоляція: для цього потрібно ретельно закрити всі щілини й просвіти на вулицю, а площа покрити протигрибкової грунтовкою глибокого проникнення.