Шпалери

Як підготувати стіни до поклейки шпалер

Як підготувати стіни до поклейки шпалер Якість поклейки шпалер залежить від ряду факторів:

#10004; якість самих шпалер;

#10004; правильно підібраний до них клей;

#10004; правильна техніка поклейки;

#10004; якість підготовки стін.

Останнє відіграє вкрай важливу роль, адже, якщо поверхня під шпалери підготовлена неправильно, то навіть успішно виконані наступні етапи не приведуть до очікуваного результату.

Підготовка стін для поклейки шпалер зазвичай відбувається покроково, наступним чином:

#10004; Зі стін видаляють старе покриття (наприклад, шпалери або штукатурку) із стін;

#10004; Стіни очищають від бруду;

#10004; Попередньо очищену поверхню стін вирівнюють, замазують тріщини, якщо такі є;

#10004; Наносять грунтовку.

Очищати стіни і стелю краще всього в старій робочому одязі, яку не шкода зіпсувати, оскільки робота ця брудна і курна. На цьому етапі обов'язково знадобиться засіб для видалення шпалер і шпатель. З допомогою шпателя легко видалити стару штукатурки або фарбу, а от з паперовими шпалерами можуть виникнути певні труднощі: якщо такі шпалери дуже міцно приклеєні і ніяк не відстають від стіни, їх потрібно буде змочити водою і почекати деякий час, поки вони не намокнуть; мокрі шпалери буде простіше видалити. Зняття вінілових шпалер – ще більш трудомісткий процес, що складається з двох етапів: спочатку знімають верхній шар, а потім – основу. Шпалери, приклеєні з допомогою дисперсного клею (наприклад, stylishwalls.ru можна тільки з допомогою спеціального засобу (спецсостава).

Як підготувати стіни до поклейки шпалер
Як підготувати стіни до поклейки шпалер

Після того, як з першим кроком покінчено, можна приступати до розрівнювання стін. Цей етап дуже важливий, особливо якщо планується поклейка шпалер, вимагають ідеально рівної поверхні (наприклад, текстильних). Спочатку замазують усі поглиблення і тріщини на поверхні стіни, а потім всю стіну зачищають, використовуючи велику наждачний папір. Таким чином, з її поверхні видаляються залишки вже знятого старого покриття, і стіна згодом має бути заведена до нанесення ґрунтовки.

Для грунтування використовують спеціальний склад, або ж сильно розводять клей для шпалер. Ця процедура зміцнює поверхню стін і сприяє більш якісній поклейке шпалер.

Іноді шпалери можна поклеїти поверх старого покриття – наприклад, прямо на шар масляної фарби. У цьому випадку стіну просто очищають наждачним папером і грунтують, пропускаючи перший етап підготовки (тобто, видалення старої фарби). Однак, така спрощена процедура недостатня для підготовки бетонних стін, оскільки їх поверхня часто дуже нерівна, і вимагає більш ретельної підготовки - особливо, якщо на неї будуть клеїти гладкі або тканинні шпалери. Про те, щоб клеїти нові шпалери поверх залишилися на стінах старих, не може бути й мови – старі полотна обов'язково потрібно видалити.

Після виконання всіх цих робіт можна приступати до підготовки шпалер і до їх поклейке.