Шпалери

Особливості поклейки найдешевших шпалер

Особливості поклейки найдешевших шпалер Застосування шпалер в якості оздоблювального матеріалу не втрачає своєї популярності, незважаючи на винахід багатьох нових матеріалів. Це пояснюється простотою монтажу і багатою гамою варіантів, представленої виробниками цього нестаріючого матеріалу.

Поряд з ефектними дорогими зразками і якісними соціальними видами своє місце під сонцем поки зберігають і найдешевші шпалери, за якістю нагадують примірники радянських часів. Здавалося б, кому треба такий низькосортний і дешевий матеріал? Але саме цей тип шпалер є особливо затребуваний при обробці приміщень технічного і складського призначення, головне, щоб там було сухо. Також часто недорогими шпалерами клеять стіни на дачах і заміських будинках: адже крім невеликого якості, цей матеріал також відрізняється і невибагливістю до умов експлуатації, що найбільш підходить для дачного будиночка.
Незважаючи на абсолютно копійчані ціни, такі шпалери, при належній старанності, можуть видати поверхню, візуально не відрізняється від більш дорогої обробки.

Для того, щоб домогтися цього, важливо спостерігати ряд умов при поклейці:

1. Добре підготувати підставу. У випадку з дешевими шпалерами можливо не потрібна сверхгладкая шпаклювальна поверхню, але все ж основа повинна бути міцною, без отваливающихся фрагментів. Якщо такі є, їх треба відірвати, а утворилися діри закрити. Також потребують закладенні всі значні тріщини і перепади на стіні. Після висихання локальних закладань вся поверхня стіни повинна бути ретельно просякнута ґрунтовкою, що забезпечить міцну основу.

2. На клеї не економити. Навіть якщо шпалери застосовуються недорогі, це не означає, що і на клеї можна заощадити. Краще цього не робити, а купити нормальний клей, не жовтіє і не пересихає з часом.

3. Порізка: удвох і не поспішати. Як правило, дешеві шпалери дуже тонкі, тому різати їх на окремі смуги найкраще удвох. З-за низької якості матеріал може рватися при спробах швидко різати його канцелярським ножем – в такому разі порізку потрібно здійснювати не поспішаючи.

4. Поклейка повинна вестися не поспішаючи. Робота з дешевими шпалерами – справа делікатна. Як правило, вони ведуть себе капризно, залежно від різновиду. Одні з них можуть дуже швидко просочуватися і розмокати, а потім буквально рватися в руках при поклейці. Інші при посадці на стіну покриваються потворними зморшками, які неможливо розгладити. Всі ці нюанси визначаються на ходу, і відповідно з ними будується стратегія роботи. Висок треба відбивати у будь-якому разі, навіть якщо якість шпалер не дозволить досягти якісної стикування, висок, принаймні, значно оптимізує ситуацію. Якщо смуги швидко розмокають, значить треба буде намазувати по одній смузі, і, дам хвилину на просочування, відразу клеїти. Якщо шпалери утворюють

Особливості поклейки найдешевших шпалер
зморшки по всій поверхні, то хвилюватися не варто: як правило, такий тип шпалер розгладжується по мірі висихання.

Поклейку краще робити вдвох, так як поодинці такі шпалери без належної майстерності важко осилити. Також варто озброїтися гарними довгими ножицями, адже розмоклий дешеві шпалери практично не піддаються порізки канцелярським або шпалерним ножем.