Шпалери

Що таке шпалери з акрилу

Що таке шпалери з акрилу Всім відомі вінілові шпалери, поряд з безліччю своїх переваг, володіють одним істотним недоліком: він зводиться до питання про екологічність використовуваного вінілу в якості декорує покриття.

Хоча виробники і запевняють нас у його повній нешкідливості, проте всі, хто стикалися з цим типом шпалер хоча б раз, пам'ятають специфічний «пластмасовий» запах, зберігається в обклеєному приміщенні ще кілька діб. Для того, щоб виправити цей недолік, але зберегти такі переваги вінілових шпалер, як стійкість до вологи і зносу, замість вінілу було запропоновано застосовувати акрил, відрізняється своєю повною нешкідливістю і нетоксичні.

Структура акрилових шпалер схожа з вініловими: на паперову або флізелінову основу наноситься спінений акрил, має товщину до 2 мм, що в два рази тонше, ніж у випадку з вінілом. Завдяки цьому матеріал виходить більш легким, але експлуатаційні якості при цьому не втрачаються.

Що стосується переваг акрилових шпалер, але серед них можна виділити наступні:

1. Високі експлуатаційні якості. Добре переносять зношування й стирання. Дозволяється миття поверхні м'якою губкою неактивними миючими засобами.

2. Нешкідливість. Акрил відноситься до розряду нетоксичних полімерів, при чому, його покриття не створює ефекту «закупорки» стін. Ці особливості значно розширюють область застосування матеріалу – шпалери можна без побоювання клеїти в спальнях і дитячих кімнатах. Акрил також не сприяє виникненню грибка і цвілі.

3. Вологостійкість. Цей показник має досить хорошу ступінь у акрилових шпалер. Однак, з причини того, що спінений акрил наноситься на основу не суцільним, а крапельним шляхом, вінілові шпалери все ж більше підійдуть до використання в приміщеннях з підвищеною вологістю.

4. Досить багатий вибір забарвлень. Це дозволяє досить швидко вибрати підходящий по відтінку матеріал.

5. Простота поклейки. Завдяки малій вазі, клеїти акрилові шпалери досить легко, так і клею йде менше. Особливо це стосується подвійного типу шпалер, які в разі застосування вінілу відрізняються великою вагою.

Що таке шпалери з акрилу

6. Ціна. Вартість акрилових шпалер нижче, ніж їх вінілових аналогів.

Недолік матеріалу зводиться до наявності спіненої фактури, має тенденцію з часом накопичувати на своїй поверхні пил. Проте ця проблема вирішується своєчасним проведенням прибирання.