Шпалери

Що таке косметичний ремонт квартири

Що таке косметичний ремонт квартири Раз у кілька років практично кожна квартира оновлюється. Це захід і називається косметичним ремонтом. Як правило, в процесі нього не плануються складні роботи, пов'язані з переплануванням, а також повноцінною заміною сантехніки, електрики, дверей і вікон.

Головне завдання полягає в заміні стельових, підлогових і стінових покриттів.

На початковому етапі здійснюється підготовка до ремонту. Необхідно по можливості винести з приміщення меблі, а те що залишилося акуратно скомпонувати в центрі. Після цього меблі накривають поліетиленовою плівкою або старими простирадлами. Це потрібно зробити, щоб уберегти предмети від контакту з пилом, що утворюється під час ремонту.

Далі видаляються старі підлогові покриття. Зазвичай зі стелі знімають побілку або шпалери. Їх досить змочити водою, а після зчистити шпателем. На стінах також у більшості випадків присутні шпалери. Підлоги зазвичай оголюються ближче до кінця, коли стелю і стіни вже повністю відремонтовані. Так надходять з-за того що старе покриття допомагає не бруднитися новим обробним матеріалам. Наприклад, шпалери дуже зручно розкачувати прямо на лінолеумі або ламінаті.

Що таке косметичний ремонт квартири
Що таке косметичний ремонт квартири

Наступний етап косметичного ремонту – грунтування поверхні. Це спеціальна рідина, без якої не обходиться практично жоден обробний процес. Склад дозволяє створити поверх штукатурки тонку міцну плівку, на якій матеріал пристає набагато краще, ніж до летючої основі.

На цьому підготовка до косметичного ремонту закінчується. Попереду оздоблення стелі, стін і підлоги. Стеля найчастіше покривають або водоемульсійною фарбою, або спеціальними шпалерами. Обидва варіанти виглядають цілком привабливо з-за чого і отримали широке поширення.

Фарбування стелі займає менше часу, але вимагає ідеального підстави, так як тонкий шар покриття погано маскує вади. Якщо на стелі є дрібні щілини і тріщини, краще всього використовувати другий варіант.

Що таке косметичний ремонт квартири
Що таке косметичний ремонт квартири

Стіни за традицією обклеюються шпалерами. У магазинах продається величезна кількість колекцій, що дозволяють вибрати будь-який підходящий варіант. Покриття відрізняється не тільки кольоровою гамою, але ще розмірами і фактурою. Останнім часом все більшу популярність набувають широкі метрові шпалери. Їх перевага в тому, що між полотнами утворюється менше вертикальних швів, що позитивно позначається на інтер'єрі приміщення.

На підлогу зазвичай стелять лінолеум або ламінат. Дані покриття гарні помірною вартістю і високою практичністю. У середньому вони служать не менше 10-15 років, що цілком вистачає до наступного косметичного ремонту.