Шпалери

Клеїмо шпалери

Клеїмо шпалери Поклеїти шпалери в своєму будинку – це один з найбільш маловитратних способів облагородити квартиру, або змінити стиль в приміщенні. Широкий вибір малюнків, кольорів і цін, що гарантує те, що будь-яке дизайнерське рішення можливо втілити, не витративши при цьому велику суму.

Види шпалер:

Вінілові

Переваги: їх можна мити щіткою і при цьому використовувати побутову хімію. Такі шпалери служать довго, але і коштують дорожче.

Текстильні

Одні з найдорожчих різновидів шпалер. Під враженням виявиться кожен! Особливу красу покриттю надають об'ємні малюнки та рельєфні візерунки. Їх не можна мити і навіть протирати вологою ганчірочкою. Шпалери можуть втратити свій первинний вигляд або просто відклеїться. Текстильні шпалери можна пилососити тільки у випадку необхідності.

Паперові шпалери на флізіліновой основі

Екологічні шпалери, які легко клеїти. Можна протирати не захоплюючись цим особливо сильно.

Паперові шпалери

Схожі за характеристиками з шпалерами на флізіліновой основі, але більш складні в пресі наклеювання. Паперові шпалери дуже тонкі. Треба мати великий досвід, щоб правильно розраховувати необхідну кількість клею. Адже якщо клею буде менше, ніж потрібно, то в шпалер будуть відклеюватися краю. Якщо ж нанести занадто багато, то матеріал розмикає і рветься під руками. Великою перевагою є низька ціна покриття.

Етапи поклея шпалер:

 

  • Підготувати рулони.

 

Необхідно уточнити розміри від підлоги до стелі, а потім нарізати шпалери, залишаючи при цьому запас. Якщо планується установка плінтусів, можна обійтися без запасу. Якщо на стику шпалер є малюнок, варто розкласти шпалери по порядку, щоб при поклейки на стіну, малюнок не порушувався.

 

  • Визначиться з клеєм.

 

Для поклейки шпалер використовується спеціальний клей. Наноситься субстанція, як правило, тонким шаром на шпалери. Рулон при цьому згинають навпіл і тильною стороною тимчасово склеюють. Це дозволяє клею вбратися в шпалери і прийти до належної консистенції.

 

  • Процес поклейки шпалер.

 

Шпалери беруться за верхній край і клеяться до стіни, при цьому шпалери на одну третю частину зігнуті. Це робиться, щоб уникнути передчасної поклейки нижній частині. Перед цим дією, варто позначити пряму лінію, по вертикалі і горизонталі, по якій пройдуть межі шпалер. Це застрахує від подальших перекосів. Можна орієнтуватися по кутку, якщо є 100% впевненість, що він рівний. Після наклеювання шпалер варто пройтися по ним валиком і усунути всі здуття. Нерівні краї зверху і знизу підрізати канцелярським ножем.

Складності при наклеюванні шпалер може створювати радіатори і обігрівальні пристрої, вмонтовані в стіну. Варто заводити рулон за радіатор в тих місцях, де проходять труби, розрізати шпалери і надягати на трубу. Зайве підрізати ножем.

Клеїти шпалери варто при температурі понад +10 градусів.

Процес наклеювання шпалер на 15 м2 з висотою стелі в три метри займе близько дня. Мінімум в процесі наклеювання повинні брати участь 2 людини. Один буде клеїти, а інший допомагати тримати.

Після всіх робіт необхідно тиждень не провітрювати приміщення і не змінювати температуру, щоб шпалери міцно зафіксувалися. Кватирки повинні бути закриті.