Шпалери

Як встановити лиштва на двері

Як встановити лиштва на двері Найчастіше, навіть після простої заміни міжкімнатних дверей, можуть виникнути деякі труднощі. Шпалери поруч з дверним прорізом легко обдираються, а між конструкцією дверної коробки і отвором виникають помітні зазори і щілини.

Такі дефекти носять більше косметичний характер і ніяк не впливають на подальшу експлуатацію двері. Саме тому на двері рекомендується встановлювати наличник, що обрамляє отвір.

Провести монтаж наличника на двері можна навіть своїми руками і без спеціального інструменту.

Для початку варто розібратися з деталями наличника. Всього їх повинно бути у вас три: дві, що встановлюються з боків і одна верхня планка. У разі якщо наличник постачався в комплекті з дверима або підбирався в магазині при купівлі, розміри його будуть гарантовано збігатися з параметрами дверної коробки.

В іншому випадку може знадобитися зміна довжини деталей шляхом підпилювання. Не варто забувати і про допуск в 2 – 4 сантиметра для подпила наличника за місцем установки. В залежності від комплекту і моделі лиштви, в наборі можуть йти додаткові накладні деталі.

На краях планок наличника проводиться запив в 45 градусів, таким чином, при з'єднанні двох деталей, між ними виходить рівний кут. Після цього потрібно зробити розмітку місця під установку на дверній коробці.

Кріпиться наличник до дверей за допомогою потайних цвяхів і простого молотка. Розташовувати цвяхи варто з інтервалом трохи більше 50 сантиметрів.

Спочатку встановлюються планки з боків, потім кріпиться верхня планка наличника. Якщо в просторі між дверною коробкою і стіною все ж утворилися непотрібні зазори і щілини, їх варто замаскувати герметиком або мастикою.