Шпалери

Як вирівняти стіни гіпсокартоном без використання каркасу

Як вирівняти стіни гіпсокартоном без використання каркасу Одним з найбільш важких і трудомістких етапів в ремонті по праву вважається вирівнювання і згладжування значних перепадів на поверхні стін, але це за умови якщо у вас вже є www.md-interior.ru.

Залежно від початкового стану стіни, робота може виявитися ще й досить затратною, оскільки може знадобитися нанесення декількох шарів грунтовки, обробка кутів, тріщин і щілин. Тільки при якісній і добросовісній обробці стін шпалери або фарба ляжуть рівно і не деформуються з часом.

Досить простим способом є вирівнювання стін за допомогою гіпсокартону без використання каркаса, але навіть в цьому випадку потрібно початкова підготовка стін.

Готуємо стіни для гіпсокартону

На будь-яких етапах ремонтних робіт присутні підготовчі заходи, зазвичай це обробка базової поверхні і складання приблизного плану роботи.

В першу чергу важливо видалити старе покриття стіни. Чим чистіше стіна і чим менше на ній сторонніх покриттів, тим краще новий матеріал буде триматися. Далі потрібно заґрунтувати стіну в 2 - 3 шари, при необхідності ґрунтовку можна наносити і на тильну сторону листа гіпсокартону.

Подальший хід роботи буде цілком залежати від рівня перепадів на поверхні стіни, його ми визначаємо за допомогою будівельного рівня. Якщо кривизна не перевищує 7 мм, клейовий розчин можна наносити зубчастим шпателем до центру і по краях кожного аркуша. Правильно розраховуйте кількість клею під час його нанесення, щоб не сталося витікання розчину за межі матеріалу.

При кривизні поверхні досягає двадцяти міліметрів, суміш наноситься великими ляпанцями за допомогою простого шпателя, на всю площу листа з кроком не більше 40 див. Якщо ж кривизна більше 20 мм, може знадобитися первісна прогрунтовка стіни смугами гіпсокартону невеликої ширини, з кроком в 0,5 метра як горизонтально, так і вертикально. Після цього необхідно дати покриттю висохнути близько двох діб. У результаті повинна вийти каркасна сітка, на яку і будуть приклеєні листи матеріалу.

Товщина стандартного гіпсокартону для стін – 11 – 12 мм, а висота вибирається залежно від розмірів приміщення. Заздалегідь варто зробити всі необхідні отвори в тих ділянках, де будуть знаходитися розетки, вимикачі або будуть виходити труби.

Клеєння гіпсокартону на поверхню стіни

Як вирівняти стіни гіпсокартоном без використання каркасу
Після завершення чорнової роботи можна приступати безпосередньо до вирівнювання стін гіпсокартоном без використання каркаса. Для початку потрібно приготовану клейову суміш нанести на аркуші матеріалу, тим способом, який підійде в ваших умовах. Далі притуліть лист щільно до стіни, залишивши відступи у підлоги і стелі не більше 2 сантиметрів. Роботу слід починати строго від кута.

Для збереження відступів можна використовувати будь-який підручний матеріал в якості підкладок. Це дозволить гіпсокартону вільно звужуватися або розширюватися, а клею набагато швидше висохнути. Зайвий клей варто прибирати шпателем в естетичних цілях. На ділянках з великими перепадами можна несильно простукати лист гумовою киянкою.

Подальша клеєння гіпсокартону на стіну відбувається точно таким же способом. Кожен наступний лист необхідно розташовувати впритул до попереднього і до стіни, при цьому важливо стежити за рівнем вже приклеєних гіпсокартонових плит. Залишилися стики і щілини можна закрити будівельною сумішшю.

Вирівнювання поверхні стін за допомогою листів гіпсокартону без використання каркаса дозволить вам значно зекономити витрати коштів, часу і сил.