Шпалери

Оздоблення стін рідкими шпалерами

Оздоблення стін рідкими шпалерами Рідкі шпалери – це сучасний екологічно чистий обробний матеріал, що складається з натуральних целюлозних волокон, спеціальних добавок (для додання кольору, блиску і фактури) і клею КМЦ.

До переваг рідких шпалер перед рулонними відносяться:
- можливість наносити на поверхні будь-якої складності – віконні прорізи, арки, виступи, карнизи і т п;
- шумоізоляційні та теплоізоляційні властивості;
- різноманітна колірна гамма, що дозволяє створювати неповторні композиції, візерунки, в тому числі і об'ємні;
- чітко виражена фактура, маскуюча тріщини, нерівності та інші незначні дефекти стін;
- легкість усунення пошкоджень - зіпсований фрагмент видаляється, розмочується і знову наноситься на місце;
- світлостійкість - не схильні до дії сонячних променів і не вигоряють.

Підготовка поверхні для нанесення

Оздоблення стін рідкими шпалерами
Процес нанесення рідких шпалер не складний, але існують правила, дотримання яких дозволить уникнути помилок. Головне – ретельна підготовка поверхні. Необхідно позбутися від залишків старих матеріалів – видалити отшелушившуюся фарбу, відсталу штукатурку, відірвалися шпалери. Слід витягнути цвяхи та шурупи, а отвори від них закрити шпаклівкою. Потім поверхню шпаклюють і покривають акриловою грунтовкою білого кольору, щоб шпалери мали саме той відтінок, який був задуманий.


Приготування складу

Матеріал продається в пакетах в сухому вигляді. Його висипають в ємність, розводять теплою водою і розмішують. Не можна застосовувати для перемішування міксери, щоб не пошкодити волокна целюлози. Приготовану суміш залишають для набухання на 6 – 12 годин, в залежності від вимог виробника. Рекомендується готувати склад для обробки всього приміщення, або хоча б для однієї стіни, щоб виключити можливість колірних переходів.

Нанесення рідких шпалер

Шпалери наносяться на поверхню за допомогою шпателя. Нанесений фрагмент розподіляється валиком або теркою. Важливо зберігати однакову ступінь натиснення, щоб шар вийшов рівномірним, без залисин і виступів. Після нанесення, шпалери сохнуть протягом 24 годин. Бажано провітрювати приміщення для виходу зайвої вологи. Додати рідким шпалерам додаткову міцність можна, завдавши поверх шар акрилового безбарвного лаку.