Ремонт

Проблеми будівельного ринку Росії

Проблеми будівельного ринку Росії Після того, як велика держава СРСР розпався, всі галузі почали розвиватися «окремо» один від одного, відразу ж з'явилися підприємливі особи, готові зробити добре за певну плату.

З часом з'явилася конкуренція, а це, як відомо, для споживача дуже навіть вигідно – ціни знижуються, рівень майстерності зростає, так як боротьба за кожного клієнта стає куди сильніше «гравці» змушені пропонувати вигідні умови, без цього ніяк. Але останні тенденції, які з'являються на будівельному ринку Росії, лякають.

Більшість об'єктів (дійсно великих і важливих для Росії) будується буквально кількома великими компаніями, тісно зав'язаними з владою. В той час, як у Європі та інших країнах більшість фірм має у штаті 20-30 осіб і бере участь в великому будівництві з іншими такими гравцями, у нас всім займається парад-інша підрядників. Як видно – монополія на обличчя, невеликі будівельні фірми – це результат заповзятливості громадян, які допомагають іншим «дрібниці», наприклад – звести нову дачу, прибудову, зробити ремонт у будинку, побудувати гараж або магазинчик.

Плюс до всього ці забудовники не можуть забезпечити введення в експлуатацію достатньої кількості квадратних метрів, за заявою Путіна кількість оних повинно перевищувати 100 млн., на ділі ж вийде не більше 70 млн. за 2014 рік. У минулому було близько 60 млн. квадратних метрів, так що через кілька років, якщо «забудовники» зможуть налагодити роботу належним чином, ми отримаємо заповітну цифру в 100 мільйонів!