Ремонт

Ремонт даху в багатоквартирному будинку

Ремонт даху в багатоквартирному будинку

Хто повинен оплачувати

Раніше будинки в місті належали місту, і турбота зміст покрівель лежала на міських владах. В процесі приватизації квартири передані новим власникам.

Тепер нові власники зобов'язані піклуватися про зміст загальнобудинкового майна, в тому числі покрівель, багатоквартирного будинку проект якого можна замовити тут crimea.vivahaus.ru.

За законом про приватизацію будинку повинні були приватизуватися лише після того як зроблений капітальний ремонт. А якщо капремонт до приватизації не зроблено, то власник вправі вимагати виконання капремонту за рахунок Адміністрації. Однак реалізувати це право можна лише через суд. Це складна справа і не факт, що суд вдасться виграти.

З минулого року уряд примусово змусило власників накопичувати гроші на капітальний ремонт у Фонді капітального ремонту. Складені програми капремонту із зазначенням строків по кожному будинку. Програма публікується на сайті Фонду.

ТСЖ дозволено накопичувати гроші на своєму спеціальному рахунку. Для ТСЖ терміни капремонту встановлює загальні збори власників. Рішення оформляється протоколом зборів і публікується на сайтах, на яких ТСЖ зобов'язане розкривати інформацію.

Що робити якщо покрівля в аварійному стані, а до капремонту будинку далеко

Обстежити покрівлю, скласти акт обстеження. В акті робиться висновок, що покрівля в аварійному стані і капітальний ремонт необхідний.

Якщо будинок управляється керуючої організацією направити акт в житлову інспекцію, місцевий Мінбуд і у Фонд капітального ремонту з проханням наблизити термін.

Якщо будинок управляється ТСЖ, тут все залежить від волевиявлення власників:

• На основі акта розробити технічне завдання на ремонт та дефектну відомість;

• Затвердити технічне завдання на загальних зборах власників. На цьому ж зібранні отримати схвалення власників на фінансування проекту з кошторисом. Або тільки кошторису, якщо в конструкцію покрівлі не передбачається вносити зміни;

• Замовити проект (кошторис);

• На загальних зборах власників затвердити кошторис, узгодити використання накопичених коштів на капремонт будинку для капремонту покрівлі, узгодити додаткові цільові внески на капремонт покрівлі, узгодити терміни виконання капремонту покрівлі;

• Загальні збори стверджує повноваження правління ТСЖ на вибір підрядника і на укладення договору.

Вибір підрядника

Дефіциту підрядників, які ремонтують покрівлі, немає. Багато пропозицій взимку. Цим варто скористатися, так як переговори та процес вибору вимагають чимало часу.

Якщо капітальний ремонт покрівлі робиться за рахунок грошей Фонду капітального ремонту, то підрядник визначається на конкурсній основі. Формальний підхід, думка власників не питають.

Якщо капітальний ремонт організовує ТСЖ у потенційних підрядників необхідно дізнатися:

• Підрядник має досвід ремонту покрівель, або раніше займався лише будівництвом нових;

• Познайомитися з виконаними роботами, послухати відгуки замовників;

• Як буде організовано підйом на дах покрівельних матеріалів і деталей;

• Як буде організовано спуск демонтованих деталей і сміття;

• Як буде організовано вивіз демонтованих деталей і сміття;

• Як будуть захищатися квартири від затоки під розібраними ділянками покрівлі у разі дощу.

Слід з обережністю поставитися до підрядника, який для отримання замовлення знижує ціну порівняно з кошторисом.

Крім того окремий договір укладається на здійснення технічного нагляду зі спеціалізованою організацією. Технагляд стежить за якістю і безпекою виконуваних робіт, за якістю застосовуваних матеріалів, бере участь в оформленні документації.