Ремонт

Як ремонтувати пластикові вікна

Як ремонтувати пластикові вікна Якими б надійними і довговічними не були вікна ПВХ, в один прекрасний день вони все-таки ламаються. Але сильно засмучуватися з цього приводу не потрібно.

Дрібний ремонт пластикових вікон цілком можна зробити своїми руками в домашніх умовах.

Закладаємо тріщини в профілі

Якщо через якийсь час після установки віконний профіль з ПВХ дав тріщину, спробуйте оцінити, наскільки вона глибока. Дуже часто це можна зробити «на око».

Як правило, глибина дрібних поверхневих тріщин не перевищує 2-3 мм. Їх можна просто замазати самої звичайної будівельної фугою білого кольору, а потім, після її висихання, відполірувати наждачним папером. Після цього профіль буде як новий.

Якщо ж на вигляд тріщина здається досить глибокою, візьміть тонку спицю або будь-який інший тонкий металевий предмет і занурте його всередину, до упору. Потім відзначте рівень, на якому спиця впирається в перешкоду.

Якщо виявиться, що глибина тріщини – понад 4 мм, то однією фугою вже ніяк не обійтися. Вам доведеться використовувати герметик, найкраще – віконний. Його необхідно нанести на всю поверхню тріщини. При цьому слід переконатися, що герметик потрапив всередину, на всю її глибину. Після застигання герметика:

 • тріщина також полірується наждачкою;

 • потім поверх неї наносять фуга;

 • після застигання першого шару фуги процедуру необхідно повторити і нанести на тріщину ще один шар.
 • Заміна фурнітури

  Ще одна поширена біда – поломка запірної фурнітури, в першу чергу – механізму закривання вікна. В цьому випадку вам ніяк не обійтися без нової фурнітури, тому що в домашніх умовах відремонтувати «собачку» та інші запірні механізми практично неможливо.

  Набагато простіше і зручніше поміняти весь запірний механізм цілком. Для цього профіль потрібно розібрати за допомогою шуруповерта. Механізм з нього легко дістається – вам потрібно просто встановити на його місце новий і заново зібрати всю конструкцію. Схожим чином змінюються і петлі.

  Ремонт склопакета

  Мабуть, самий складний ремонт вікон ПВХ пов'язаний з усуненням тріщин в склопакеті. По-хорошому, при появі подібних тріщин склопакет відразу треба міняти але новий – на 100 відсотків герметичним він вже ніколи не буде. Але якщо неглибокі тріщини, їх ще можна закрити. Для цього необхідно:

 • залити тріщини гарячої безбарвною епоксидною смолою;

 • ретельно відполірувати ділянку з тріщиною наждачним папером;

 • акуратно видалити залишилися від смоли розлучення за допомогою вати, змоченої в спирті.
 • Якщо тріщина в склопакеті дуже глибока, його все-таки доведеться міняти – відремонтувати його неможливо.