Ремонт

Як омолодити старі меблі

Як омолодити старі меблі З часом все старіє, втрачаючи свою первісну красу і свіжість фарб: особливо це стосується меблів, яка, состариваясь, починає псувати інтер'єр. Якщо викинути такий предмет шкода, а дачі для вивезення не є, то можна спробувати його «омолодити», надавши йому досить презентабельний вигляд для подальшого використання в будинку.

Заходи з реставрації старих меблів включають в себе такі процедури:

1. Підготовка. У цьому випадку дуже важливо не поспішати, виконуючи всі дії особливо делікатно. Для цього готується розчин малі на рослинній основі і види, після чого, за допомогою губки, проводиться обробка поверхні реставрується предмета інтер'єру, при цьому уникаючи всяких пошкоджень обшивки. Ті ділянки, де є різьблення і фурнітура, найзручніше обробляти за допомогою намиленою зубної щітки. Дуже дрібні елементи краще всього чистити шилом або зубочисткою. Особливо забруднені ділянки можуть бути оброблені дуже дрібним наждачним папером, при дотриманні максимальної обережності.

2. Ремонт. Після очищення і миття потрібно дочекатися повного висихання реставрується елемента. У першу чергу бажано відновити всі відсутні елементи: у продажу найчастіше їх знайти неможливо, тому залишається варіант з самостійним виготовленням, або замовлень в столярній майстерні. Всі расшатавшиеся болти потрібно підтягнути, а особливо заіржавілі – замінити. Якщо є сколи або розломи на поверхні, їх потрібно поклеїти деревним клеєм. Тріщини найкраще закрити шпаклівкою по дереву. Дуже важливий етап – це видалити старе фарбувальне або лакове покриття, для чого найчастіше застосовують спеціальні рідини або наждачний папір. На цьому етапі головне – не поспішати, дотримуючись акуратність особливо при очищенні складних фігурних ділянок.

Як омолодити старі меблі

3. Фарбування і лакування. В якості нового шару може підійти спосіб метод фарбування, лакування або застосування морилки. Що стосується останнього варіанту, то подібних матеріалів у продажу дуже багато, головне, вибрати підходящий. Якщо буде прийнято рішення фарбувати, то в такому випадку краще всього шукати підходящий колір серед акрилових фарб, здатних зберігати деревину від руйнування. При лакуванні найзручніше користуватися спреями, в тому числі автомобільними. Існує також ще один метод – ламінування старої меблів: в цьому випадку на покриту клеєм поверхню монтується шпон гарячим способом, пригладжуючи її праскою через папір.