Ремонт

Як треба ізолювати проводу в домашніх умовах

Як треба ізолювати проводу в домашніх умовах У домашньому господарстві часто буває, що нам самим доводиться розбиратися з несправною проводкою, не чекаючи електрика, хоча по хорошому, краще його все таки викликати.

Тим не менш, щоб правильно ізолювати дроти не потрібно мати спеціальну освіту - це процес досить простий, і вимагає лише вашої акуратності і уважності. Отже, ізоляція проводки необхідна випадках пошкодження неї, а також при зрощенні дротом або подовженні, наприклад, якщо ви вирішили перенести на інше місце розетку або вимикач.

Самий вірний спосіб з'єднання та ізоляції проводів описаний тут - better-house.ru - він представляє з себе просту, але надійну скрутку кінців проводу з подальшим загинанням решт пасатижами та запаиванием паяльником. Ізоляція виходить досить надійною, і ймовірність короткого замикання при такому способі прагне до нуля.

На кінці запаяного дроту надівається спеціальна термозбіжна ізолююча трубка ПВХ (вона не горюча і має ізолюючими властивостями). Ви можете насадити цю трубку на ще гарячий кінець дроту після пайки, і тоді вона щільно сяде, надійно закривши дроти. Для більшої гарантії можете намотати на отримане з'єднання ізоляційну стрічку.

Якщо ж у вас немає можливості запаяти кінці проводки паяльником, то доведеться пропустити цей етап, приділивши більшу увагу якості ізоляції з'єднання. Кінці проводів довжиною сантиметра два-три скручуються між собою пасатижами з достатнім зусиллям, і кінчики довжиною. в 5 міліметрів потрібно буде загнути тими ж пасатижами і щільно притиснути до основного дроту.

Далі можна використовувати або термоусадочну трубку, або класичним шляхом заизолирвать проводаизолентой, щільно намотуючи її виток за витком. Ізолювати потрібно обидва дроти окремо, а після закінчення процесу зверху ще на несклько шарів обмотати проводку ізоляційною стрічкою. Конструкція вийде доврольно громіздкою, але надійною, хоча і поступається в якості способу з'єднання з пайкою скрутки проводів.

Увага: будьте внимательнны при з'єднанні жив проводки, звертайте увагу на кольорове маркування проводів, яка відповідає нулю, масі і заземлення. При проведенні робіт по ізоляції проводки необхідно відключити силовий щиток на вході в квартиру, щоб уникнути ураження електричним струмом.

Джерело статті - better-house.ru сайт рад про ремонт та будівництво.