Ремонт

Як ремонтувати дах гаража

Як ремонтувати дах гаража Пошкодження покрівельного матеріалу неминуче призведе до протікання. Якщо вчасно не вжити заходів по їх ліквідації, вогкість і цвіль почнуть свою руйнівну дію на автомобіль та інші речі.

Спочатку необхідно оглянути дах і оцінити масштаб пошкоджень. В залежності від їх виду визначається, який ремонт знадобиться – дрібний або повна заміна покриття. Ремонтні роботи слід проводити в сухі і теплі дні, очистивши дах від бруду і сміття.

Дрібний ремонт

Незначні пошкодження покрівлі (тріщини, розриви або здуття) усувають з допомогою гарячого бітуму або мастики. Спочатку проблемні ділянки готують. Тріщини збільшують і вичищають. Місця здуття і розривів розрізають хрест-навхрест. Утворилися «пелюстки» відгинають і видаляють сміття.

Гарячим бітумом заливають дефектні місця. Потрібно стежити, щоб він заповнив усі щілини і тріщини. Для ремонту розкритих ділянок використовують шматки руберойду. Вирізають дві латки по розміру ушкодження. Одну промазують мастикою і вставляють всередину розриву. Краї покриття теж змащують і притискають. Другий шматок накладається зверху.

Відновлення та укладання покриття

Як ремонтувати дах гаража
Традиційним покрівельним матеріалом для гаражів є руберойд. Міцний і доступний, але і він з часом втрачає свої властивості і покривається тріщинами. Продовжити термін експлуатації допоможе просочення поверхні бітумною смолою. Процедура проста, але досить ефективна. Розігріту смолу розливають по даху і рівномірно розрівнюють. Висохши, вона утворює гідроізоляційний шар.

Більш якісний захист покрівлі створюють, покриваючи її холодною мастикою. Спеціальні добавки забезпечують цей матеріал підвищеною міцністю і стійкістю до погодних змін. Наноситься мастика шпателем або пензлем.

Якщо зовнішнє покриття має численні пошкодження, найкраще рішення – укладання нового шару. Спочатку поверхню очищають. Здуття розкривають, а тріщини заповнюють бітумом. В такому випадку використовується звичний руберойд чи сучасні направляємі матеріали.

Перед укладанням рулони руберойду розкачують для випрямлення. Невелика ділянка даху покривають смолою і приклеюють смугу. Наступні листи укладають внахлест, особливо ретельно обробляючи стики. Утворені повітряні бульбашки видаляють, роблячи невеликі розрізи.

Для монтажу наплавлюваного покрівлі потрібна газова пальник. Рулон розкочують, нагрівають внутрішню сторону і щільно притискають до даху. Таким чином покривають всю поверхню.

Як ремонтувати дах гаража
Як ремонтувати дах гаража
Як ремонтувати дах гаража
Як ремонтувати дах гаража

Капітальний ремонт

У цьому випадку з даху повністю знімають все покриття. Звільняють від сміття і заливають стяжку. Для плоскої поверхні монтують покрівельний пиріг, що складається з п'яти шарів рулонного матеріалу. Нижні шари виконують із покриттів, у яких відсутня посипання. Це необхідно для міцного зчеплення матеріалу. Наверх укладають полотно, просочене бітумом з крупнозернистою посипкою для захисту від пошкоджень і ультрафіолету.