Ремонт

Вони і в Африці Black&Decker

Вони і в Африці Black&Decker Я належу до післявоєнного покоління, коли дітей у сім'ї навчали різним побутовим навичкам, і ми могли самостійно будувати дерев'яні будинки та проектувати будівлі як хлопці з www.sns-dom.ru.

В результаті все життя я ремонтую телевізори і радіоприймачі, роблю домашній ремонт, за сорок років володіння автомобілями жодного разу не звертався в автосервіс. Якось один умілець навчив мене правилом: затіваючи який-небудь ремонт, розрахуй, скільки буде коштувати робота, і на 50% від суми купи інструмент. Поступово накопичився пристойний «арсенал». Ось тільки до електроінструменту я ставився з недовірою. В магазинах можна було знайти компресори, рубанки і дрилі виключно прибалтійського виробництва. В результаті виробився стереотип - через рік роботи шукай новий ротор, міняй шестерні, щітки або прокладки.

У 1986 році я поїхав у тривале відрядження в університет однієї з африканських країн - загублене в горах місто, розмірене життя, пристойні житлові умови. Але поступово з'явилася необхідність у дрібних виробах: то потрібно повісити новий світильник, то переставити вимикач, то зробити що-то в автомобілі. З собою взяв лише набір ключів і викруток. У магазинах інструменту не було. Зневірившись, пішов на базар і купив там стару електродриль, обшарпану, брудну, потерту, з перебитим дротом. Приніс додому, повністю розібрав, вимив, набив підшипники, відрегулював редуктор, і моя дриль запрацювала. Назва фірми запам'ятав - BlackDecker. Всі три роки мого перебування там вона працювала без найменшого збою. Їдучи, я подарував її сусідові і думаю, що вона жива до цих пір.

Якість цього інструменту настільки запало в пам'ять, що, коли прийшла черга купувати новий інструмент, вибирав вироби тільки цієї фірми. Кілька років тому придбав акумуляторну викрутку КС9039. Купив, виходячи з назви фірми. Але потім зрозумів, яким унікальним інструментом я володію. З додатковими бітами і довгим гнучким тросом я можу працювати в самому незручному місці. Спробуйте зняти панель реле у «Волги». Для цього потрібно залізти під приладовий щиток, покласти голову на педалі і, як йог, згинаючи руки, відвернути болт під панеллю приладів. Викруткою з довгим тросом це робиться елементарно. У неї чудова ергономіка, вдало розташовані кнопки пуску і виключення. Хіба що кнопки були б зручніше не зверху, а з боків (саме таким чином це зроблено у наступній моделі).

Чергове придбання - ексцентрикова шліфувальна машина. Машина виправдала мої очікування. Перше, на що звернув увагу, це «многозахватность» - можливість знайти найбільш зручне положення в залежності від того, що доводиться обробляти, чи то вигин зашпатлеванно-го автомобільного крила або віконна рама. Ось так, завдяки випадковостям і високій якості певних виробів з'являється прихильність до товарного знаку конкретної фірми.