Ремонт

Я - за професіоналізм

Я - за професіоналізм За родом свого «другого основного виду діяльності займаюся з інструментом, що надходять на російський ринок з Німеччини. Працюю з фірмами Bosch, Skil, DeWALT, BlackDecker, а також з виробниками ручного інструменту.

Консультую з питань, пов'язаних з електричним обладнанням.

Дуже сподобалася рубрика, де читачі діляться своїми ідеями та досвідом. Хоча, з моєї точки зору, не завжди у відповідь на побажання та пропозиції щодо електроінструменту фахівці фірм відповідають грамотно. Це засмучує. Приклад: «Все для будівництва та ремонту», № 12 за 2000 рік (стор 172) -відповідь Костянтина Шоріна. Стверджую, що імпульсні блоки живлення телевізорів не критичні до перенапруження і перешкод у мережі так само, як і імпульсні зарядні пристрої...

У зв'язку з цим хотілося б нагадати, що імпульсні зарядні пристрої створювалися для прискорення зарядки акумуляторних батарей. Тільки треба враховувати, що швидкозарядні www.postroil.com (до них слід віднести і AL 12 FC) дозволяють частіше користуватися акумулятором, а це позначається на термінах його експлуатації.

Економніше всього придбати другий акумулятор і використовувати стандартне 60-хвилинне зарядний пристрій. Багато фірм обрали цей варіант, причому на ціні це особливо не позначилося.
Також хотілося б у публікаціях бачити грамотне виклад матеріалу по електроінструментів і знайомитися з більш точними технічними експертизами.

Підходжу до того, що змусило сісти за лист. Прочитавши матеріал «Тест свердел по бетону», був, м'яко кажучи, шокований. Незрозуміло:

- На бетоні якої марки проводилися випробування?
- Якої довжини свердла використовувалися?
- Який швидкісний режим був обраний?

Я користуюся дрилем DW505KS з 1998 року, більше того вона пройшла три капітальних ремонту квартир не в моїх руках (інструментом користувалися приятелі). На патроні і, на мій подив, на ній самій це не відбилося.

При роботі з бетону свердлами рекомендую всім і завжди дотримувати швидкісний режим - не більше 1300 об./мін. (4 мм), свердло застосовувати довше необхідного отвори на 30-40 мм. Тільки так можна отримати максимальну кількість отворів. Прикро мені за свердла фірми Bosch, так і за інші.

Напевно ці умови не дотримувалися. Свердла німецьких виробників користуються відмінною репутацією у професіоналів. Стало зрозуміло, чому фірма BlackDecker відмовилася від публікації результатів тесту. Свердла заводу BBW - Innovatoin цієї фірми, так само, як DeWALT, популярні на ринку.

Аля свердління у важких марки бетону необхідно застосовувати перфоратори, які створені спеціально для довготривалої роботи по бетону.

І ще. Хотілося б запропонувати нову рубрику: «Правильне використання інструменту». Адже журнал розрахований на широке коло читачів, у тому числі і на жінок.

КОМЕНТАРІ ФАХІВЦІВ:

- Професіоналізм, у моєму розумінні, виключає безапеляційні і «поблажливі» висловлювання.
Стосовно акумуляторів хотілося б внести певну системність у виклад. Їх термін служби зазвичай прийнято вимірювати кількістю циклів заряд-розряд, а не «частотою використання» або одиницями часу. В кінцевому підсумку споживачу важлива робота, виконана на енергії акумулятора за строк його служби.

Адаптивні швидкозарядні пристрої типу AL 12 FC дозволяють скоротити простої акумулятора, але ніяк не термін його служби. Більше того, так як вони виключають перегрів і перезаряд в процесі зарядки, акумулятор, при інших рівних умовах, витримає в середньому на 30% більше циклів заряд-розряд при використанні адаптивних швид-розарядных (10-20 хв.) пристроїв в порівнянні з одночасовыми з автоматичним відключенням (наприклад, AL 60 DV).

Економічна сторона питання визначається умовами застосування. При великих навантаженнях і необхідності частих перезарядок вигідніше застосування системи з двома акумуляторами (одним працюють, інший заряджається). При помірних навантаженнях акумулятора вистачає або на весь робочий день, або до перерви, під час якого швидкозарядний пристрій встигає зарядити акумулятор. Тут вигідніше варіанті одним акумулятором. За цінами ситуація виглядає наступним чином (для професійних www.postroil.com Bosch 12 Вольт, Ni-Cd акумулятори):

шуруповерт + акумулятор + 1-room ЗУ - 100% шуруповерт + акумулятор + 12-хвилинне ЗУ - 116% шуруповерт+ 2 акумулятора + 1-room ЗУ - 122%.

Останнє зауваження. Електронні схеми, в тому числі імпульсні блоки живлення, «не критичні» до певних меж. Недарма ринок пропонує чимало мережевих фільтрів, покликаних захищати електроніку саме від позамежних параметрів мережі.

Взагалі ж Олександр Миколайович дещо непослідовний. Після справедливих зауважень за умовами тесту він сам же вимірює інтенсивність використання дрилі «капітальних ремонтах».
В принципі встановити які-небудь жорсткі параметри при роботі по бетону неможливо.

По-перше, як свердла різних виробників сильно відрізняються один від одного за своїми властивостями, так і свердла одного виробника випускаються в різних цінових (і якісних) групах.

По-друге, бетон, наприклад, марки 300, який виробляють в Москві, має твердість і абразив-ність зовсім не ті, що бетон 300, що випускається в С.-Петербурзі або Тулі, так як використовуються різні природні матеріали.

Орієнтуватися потрібно на число оборотів, вказане на упаковці свердел (для свердел професійної якості така інформація дана), коригуючи його практикою. При виборі довжини свердла слід звернути увагу на те, щоб довжина спіральної частини була більше глибини отвору. Інакше припиняється відведення пилу, і ріжуча кромка свердла перегрівається за лічені секунди. Як результат - випадання твердосплавної пластини.

- Підтримую пропозицію Олександра Миколайовича про відкриття рубрики «Правильне використання інструменту». Зокрема, причиною виходу з ладу швидкозатискного патрона на застосованої в тесті дрилі DW505KS було забруднення його бетонної пилом. Після профілактики працездатність патрона була повністю відновлена.

КОМЕНТАРІ РЕДАКЦІЇ: ми, зі свого боку, не проти нової рубрики - вона дійсно потрібна, але також і за уважне та вдумливе прочитання того, що ми публікуємо. Мета тесту свердел по бетону можна висловити коротко: «дізнатися що буде, якщо...». І така постановка питання обгрунтована: далеко не всі мають можливість придбати щось хороше і дороге, часом задовольняючись тим, на що вистачає коштів. Але «ремонт» ніколи не закінчується - люди постійно облаштовують свої www.postroil.com, свердлять...

Втім, пояснення у вступній статті до тесту у тому ж номері «Все для будівництва та ремонту», №12 за 2000 р. (стор 189) пояснюють всі «чому» і «як». Всю її передруковувати не має сенсу, але ось витримка-відповідь до першого питання: «...Испыты-валися свердла з циліндричним хвостовиком (під трикулачні патрон) діаметром 8 мм по 5 штук кожного виду. Що стосується глибини отворів, прохідних свердлом (7 см), і марки бетону (550), вони були підібрані так, щоб створити максимально важкі умови для роботи...».

З приводу другого і третього питань: режим роботи дриля був обраний в частотному діапазоні обертання 0-1300 об./мін., довжина свердел - 120 мм (що, до речі, укладається у Ваші, Олександре Миколайовичу, викладення). З нашої точки зору ці дані не засадничі (з урахуванням поставленого завдання), оскільки всі свердла по діаметру і довжині були ідентичні, проходили випробування в абсолютно однакових умовах.

Тим не менш дуже вам вдячні за лист - воно викликало резонанс і у нас, і в представництвах виробників інструментів. Все-таки не даремно попрацювали... Пишіть ще.