Ремонт

Поради по ремонту газону

Поради по ремонту газону Гарні газони характеризуються наявністю гарного густого трав'яного покриву. Щоб домогтися цього, доводиться затратити чимало зусиль не тільки на закладку і гульвіс газону, але і на його подальше обслуговування, що включає в себе полив, харчування, стрижку, захист від шкідників і ремонт.

В процесі експлуатації на поверхні газону можуть з'являтися ті чи інші вади, для усунення яких потрібні спеціальні заходи:

1. Мульчування. Проводиться у разі виникнення на газоні невеликих нерівностей у вигляді тріщин, ямок і т. п. Найбільш сприятливий час для мульчування – весна або осінь, тобто той період, коли трав'яний покрив ще не виріс, або тільки що скошений. В якості ремонтного матеріалу застосовують суміш, що містить дернову землю, торф і гній. Мульча наноситься суцільним шаром невеликої товщини, у співвідношенні 2кг/1м2: для розрівнювання краще всього використовувати віялові граблі або жорстку мітлу. Головне в даному процесі – приховати всі вади газону, при цьому уникаючи зайвого засипання трави. Крім відновної, даний захід також збільшує родючість землі, що сприяє зміцненню кореневих систем газонних насаджень.

2. Коткування. Навесні, коли сніг тане, земля стає дуже рихлою і спученої. Щоб виправити це положення, необхідно почекати часткового висихання ділянки, і закоткувати його нетяжким садовим ковзанкою, до 100 кг. В процесі роботи слід здійснювати поздовжні та поперечні проходи, не намагаючись при цьому виправляти нерівності, адже для цього існують інші методи.

3. Лисини. У разі появи на газоні лисин або п'ятачків з мертвою травою, слід застосувати метод підсіву або укладання дернових латочок. Другий спосіб дозволяє дуже швидко усунути дефект; однак, якщо в наявності немає підходящої дернини з потрібною травою, доведеться скористатися першим варіантом. Для цього потрібно акуратно видалити дерен з проблемного місця, розпушити грунт і укласти туди поживну суміш. При укладанні дернової заплатки поживний шар можна мінімізувати, беручи до уваги товщину дернини і загальний рівень газону. Після поливу здійснюється укладання акуратно вирізаного ремонтного шматка. Якщо здійснюється засів, то живильна речовина насипається трохи вище загального рівня, з розрахунку на усадку під час поливу.

Поради по ремонту газону

4. Горби і западини. Для усунення подібних дефектів потрібно зробити акуратний Н-подібний надріз дерну в місці ремонту, і дбайливо загорнути його в сторони. У разі западини потрібно підсипка необхідного рівня поживного грунту, а якщо йде усунення горбка, навпаки, доведеться зняти грунт до загального рівня. Після цієї операції проводиться укладання відігнутих пластів дерну і його наступний полив.

5. Пошкодження країв газону. Якщо краї газону пошкодилися, то найшвидший спосіб усунення такої проблеми полягає в акуратному зняття смужки дерну, пошкодженого з одного боку, і подальша її укладання з розворотом на 180 градусів.