Ремонт

Реставрація пофарбованих стін

Реставрація пофарбованих стін Досить недавно декорування стін за допомогою фарбування використовувалося досить часто, при чому, як громадських приміщеннях, так і в житлових кімнатах.

З появою нових, більш сучасних способів стіновий оздоблення, фарбування дещо втратила свої позиції, проте, в окремих випадках, є найбільш прийнятним варіантом. А з винаходом екологічно чистих водоемульсійних фарб з дихаючої поверхнею, позиція цього способу помітно зміцнилася. Фарбуванням в основному оформляють коридори і кабінети в лікарнях, школах, офісних будівлях і т. п. В оселях фарбування стін застосовують рідше, однак при використанні декорування в стилі хай-тек, цей спосіб цілком підійде: особливо це стосується великих передпокою і вітальні.

Одне з великих переваг пофарбованих стін – це можливість нанесення до десяти і більше шарів фарби, при наступних косметичних заходів.

Для того, щоб грамотно зробити косметичний ремонт пофарбованої стіни, потрібно слідувати декільком простим правилам:

1. Забезпечити вільний доступ до стін. Для цього всю наявну меблі потрібно відсунути подалі від стін, для забезпечення оперативного простору.

2. Чистка, грунтовка. Як правило, пофарбовані стіни схильні згодом загрязнятся. Але водоемульсійні фарби мають гарну особливість – можливість делікатного миття. Тому всю стін спочатку очищають від пилу і бруду по сухому, а потім вологою губкою обережно миють. По ходу цього процесу слід зафіксувати всі виявлений дефекти – тріщини, сколи та відшарування фарби. Тріщини і відколи слід розшити, а відшарування зачистити шпателем або наждачним папером. Після цього всю площу стіни потрібно просочити грунтовкою.

3. Усунення дефектів. Для цього знадобиться фінішна шпаклівка, готова, або приготовлена з сухої суміші. Дрібні вади просто загладжуються, врівень з поверхнею. А ось великі, і особливо тріщини, слід додатково армувати малярною сіткою-серпянкой. Такі ділянки згодом потрібно максимально замаскувати, закривши під загальну підставу, через накладання 2-3 шарів фінішної шпаклівки. Після висихання, всі реставруються ділянки потрібно зашліфувати дрібним наждачним папером.

Реставрація пофарбованих стін

4. Фарбування. Для фарбування купується якісна фарба. Спочатку пензликом попередньо підфарбовуються ділянки, де вироблялося усунення дефектів. Через годину можна проводити суцільну фарбування за допомогою валика. Для цього водоемульсіонку потрібно злегка розвести водою, щоб уникнути «відтягування» новим матеріалом старого, вже втратило колишні експлуатаційні якості.

Під час реставрації стін слід потурбуватися про збереження інших частин інтер'єру і меблів від бризок фарби. Для цього застосовується плівка і стара папір, а при фарбуванні під стелею можна застосувати саморобний картонний щиток.