Ремонт

Як циклювати паркет, лакувати

Як циклювати паркет, лакувати Володарі паркетної підлоги намагаються підтримувати його стан і зовнішній вигляд таким чином, щоб краса натуральної деревини радувала довгі роки. Ретельний догляд та періодичний ремонт додадуть паркетній підлозі привабливий і благородний вигляд.

Для того, щоб паркетом можна було милуватися, шліфувати його і покривати його новим шаром лаку слід через 7 – 10 років. Цей термін визначається товщиною паркетної дошки, якістю нанесеного раніше лаку і тими механічними навантаженнями, які доводиться випробовувати підлогового покриття в даному приміщенні.

Циклювання

Проведення процедури циклювання паркету продовжить термін експлуатації дерев'яної підлоги. Циклюванням називається процес зняття зовнішнього шару паркету спеціальним приладом, який називається циклювальної машиною. Цей апарат з гострими ножами зробить підлогу виключно рівним, готовим до подальших робіт.

Як циклювати паркет, лакувати
При цьому слід знати деякі робочі моменти циклевочного процесу:
- старий паркет краще обробляти барабанною машиною, у якої менша потужність;
- при наявності бітумних вкраплень між паркетними дошками шліфувальну шкурку варто міняти частіше;
- кожна порода дерева вимагає особливого підходу до обробки;
- вологий циклювати підлогу не рекомендується;
- під час робіт в приміщенні повинно бути сухо і досить тепло.

Перед шліфуванням необхідно оглянути паркет на наявність пустот між дошками, щоб заповнити їх мастикою з допомогою шприца.

Для робіт, що передують лакування підлоги, можна використовувати різні типи приладів з різними типами наждачного паперу в залежності від складності і місця обробки. Фахівці радять, щоб шліфувальною машиною працювали за схемою: перший раз потрібно пройтися по паркету впоперек дощок, а другий – по діагоналі і лише заключний прохід зробити у напрямку, паралельному джерела світла.

Останнім етапом перед лакуванням буде нанесення грунтовки потрібного кольору.

Лакування

Після досить тривалого підготовчого етапу ремонту паркету можна відразу ж переходити до нанесення лаку, який повинен бути якісним і обов'язково відповідати строкам придатності. Крім цього, лак повинен підходити по сумісності з грунтовкою. Слід вивчити всі поради в інструкції і виконувати рекомендації щодо способів нанесення придбаного лаку. Лак наноситься на паркет в три шари. Кожен висохлий шар слід обробляти дрібним наждачним папером.

Після ремонтних робіт використовувати приміщення за призначенням варто після однієї - двох тижнів.