Ремонт

Поради по ремонту даху

Поради по ремонту даху Наявність заміського будинку передбачає проведення регулярних заходів по ремонту і обслуговуванню, і дах – один з найбільш кризових ділянок в цьому плані.

Це пояснюється тим, на цю частину будинку припаде найбільше число зовнішніх кліматичних впливів. Для того, щоб ремонтні роботи обійшлися максимально недорого, слідують проводити їх відразу ж після виявлення дефекту. В іншому випадку, руйнування буде тільки посилюватися, поширюючись на сусідні ділянки.

Ремонт даху своїми руками має свою специфіку, залежно від матеріалу:

1. Цементно-піщана або керамічна черепиця. Найчастіше – це тріщини елементів, розташованих на покрівельних свесах. Причиною цьому виступають сезонні коливання температури і вологості, а також кришіння цементу на стиках. Профілактичними заходами від подібних явищ служать заходи щодо підбиття крокв дошками, з метою зміцнення проміжків між декілька кроквяними ногами. При крошении старого цементу його потрібно прибрати, замінивши його новим розчином, додавши в нього в цілях зміцнення вапно і лляні волокна. Такою ж сумішшю можуть бути закладені і невеликі тріщини на черепиці. Ще досить часто трапляються пориви гідроізоляційного матеріалу: в такому випадку доведеться знімати плитку зі всього пошкодженої ділянки, з подальшим його вирізуванням і накладанням латки з нового матеріалу. При цьому можна заодно поміняти пошкоджену черепицю на нову.

2. Металочерепиця. Подібні покриття починають давати течу в основному коли розбовтуються кріплення, або матеріал пошкодився при чищенні даху від снігу. Будь-яку виявлену подряпину слід відразу ж зафарбовувати, інакше процес корозії зробить свою справу. Протікання на стиках усувається за допомогою герметиків або спеціальних клейких стрічок, а дрібні пошкодження самої металочерепиці може бути усунуто накладенням сталевих латочок паяльником. Якщо пошкодження значні, то краще цей фрагмент замінити на новий. Розбовтування кріплення в основному відбувається з причини низької якості використаних при укладанні саморізів, тому при ремонті потрібно звернути на це увагу, зробивши заміну на більш якісні вироби.

3. Металеві листи. Покрівля з оцинкованого заліза в основному починає протікати в тих випадках, коли з'єднувальні шви (фальци) втрачають свої герметичність. Причиною таких явищ в основному буває корозія або механічні пошкодження. Ремонт

Поради по ремонту даху
своїми руками починається з очищення пошкодженої ділянки за допомогою металевої щітки. Далі слід виготовити латочку, яка б по кожній зі сторін була б більше на 10 см: для її кріплення краще всього застосувати потужний паяльник. Надалі місце ремонту потрібно обов'язково зафарбувати.

4. Шифер. Ремонт такої покрівлі своїми руками зводитися до закладення тріщин і сколів за допомогою розчину з цементу і піску. Також для цих цілей використовують спеціальну клейку стрічку, основою якої виступає бутилкаучук. Перед закладенням пошкоджену ділянку слід обов'язково знежирити.