Плитка

Облицювання стін керамічною плиткою - корисно знати всім

Облицювання стін керамічною плиткою - корисно знати всім Як і будь-яку справу, укладання керамічної плитки має свою технологію, порушувати яку не варто. В іншому випадку може вийти незадовільний результат і просто витрачені кошти і час.

Облицювання стін керамічною плиткою це багатоетапний процес. Перший етап полягає в підготовці поверхні стін. Стіни повинні бути абсолютно рівними і не повинні мати ніяких дефектів. Крім того поверхня стін повинна бути міцною, щоб витримати навантаження, яку буде створювати плитка.

У зв'язку з тим, що стіни в більшості квартир далекі від досконалості практично в кожному разі на підготовчому етапі потрібно їх вирівнювання, за допомогою штукатурки. Як тільки стіни вирівняні і підготовлені, настає етап підготовки до безпосереднього укладання.

Облицювання стін керамічною плиткою - корисно знати всім

Стіни обробляються спеціальною грунтовкою, після чого проводиться розмітка. До речі розмітка стін є дуже важливою процедурою, від правильності, проведення якої багато в чому буде залежати весь результат робіт. Спочатку виводиться нижній рівень, робиться це дуже просто, від кута уздовж стіни в самому низу натягається нитка, яка виставляється по горизонтальному рівні.

Положення цієї нитки визначить положення плиток першого ряду. Причому нитка повинна натягатися з розрахунком того, що під нею буде встановлена планка, яка стане опорою і відправною точкою першого ряду. Планка буде запобігати сповзання плитки від тиску верхніх рядів.

Варто сказати, що можна вивести і вертикальний рівень, тут вже потрібно скористатися схилом. Для того, щоб кожен наступний ряд знову покладеної плитки не відхилявся від початкового рівня, потрібно використовувати спеціальні плиткові хрестики.

Ці хрестики будуть визначати товщину шва, що виключить відхилення. В кінці, а саме нагорі знадобиться робити підрізування плитки, для цього можна використовувати плиткоріз, склоріз або шліфувальну машинку.