Плитка

Сланцеві покрівлі

Сланцеві покрівлі Немає краще для будівництва та ремонту, ніж застосування натуральних матеріалів. Приміром, сланець. У сланцю шарувата структура і його використовують для покрівельних робіт.

Працювати зі сланцем легко, Його без проблем можна різати, колоти, свердлити, у нього немає внутрішніх капілярів, не боїться вологи, вогню. Камінь сланець відрізняється теплоізоляційними і звукоізоляційними властивостями.

Будуючи будинок, потрібно також подумть про освітлення. Використовуючи geosvet.su в будинку або квартирі можна створити атмосферу тепла, затишку і комфорту. Говорячи про сланці, потрібно відзначити, що він відмінно переносить вплив сонячних променів, перепади температур, фізичні вплив і дію агресивних хімічних речовин.

Шарувата структура дозволяє розколювати його на пластини ручним методом, за давньою технологією: платівку відколюють від брили, після надають їй потрібні розмір з урахуванням певної товщини (4-6 мм, 6-12 мм, клас А клас В). За стандартами якості кращої названа сланцева плитка класу А, а от плитка класу створюється зі сланцю менш якісних порід і тим вона і дешевше і важче. За вагою 1 кв. м. укладання плитки дорівнює 25 кг, а подвійна -до 50 кг.

Сланець має кілька колірних тонів:

-зелений;

- темно - сірий;

- світло - сірий;

- темно - червоний.

Завдяки колірним тонам можна покрити даху різної складності,в тому числі і ускладнені конструкції (труби, башти).

У сланцевої покрівлі довгий термін експлуатації - більше століття ( 100 років),а пошкоджені пластини легко змінювати, що ще більше допомагає продовжити термін служби.

Звичайно, сланцеві покрівлі віднесені до дуже дорогих, елітних видів покриттів дахів. Адже видобуток сланцю здійснюється за межами нашої країни: Німеччина, Англія, Франція.

Укладання сланцевої покрівлі також здійснюється за методиками вище перерахованих країн (три способи).

По - німецькому методом плитки мають форму чотирикутника, має заокруглені краї і укладаються за решетування, прибивають за допомогою 3-х цвяхів . Ухил даху - 25 градусів.

Кладка - висхідні ряди вліво або вправо ( верхні плитки перекривають нижні з верхнім і бічним напуском).

Сланцеві покрівлі
Кладка сланцю з англійської методикою - це подвійна укладання під граничним ухилом -22 градуси ( плитка прямокутної форми).

Кладка сланцевої плитки по французькій методиці передбачає укладання плитки квадратної форми зі скошеними бічними кутами.