Плитка

Як оформити простір під ванною

Як оформити простір під ванною Сучасні ванни акрилового або кварилового типу мають завершене зовнішнє декорування, і порожнього простору під ними часто немає. Але ціна такого задоволення досить висока, і тому середнього обивателя часто доводиться ламати голову, чим закрити порожнечу під недорогий сталевої або чавунної ванни.

Для того, щоб сховати від візуального огляду не завжди красиві ніжки ванною, а також систему зливу води, можна скористатися одним з таких варіантів:

1. Готова конструкція. Найдешевша різновид такої конструкції – спеціальний екран під ванну. Відрізняються легкістю і простотою монтажу, з можливістю дуже швидко дістатися до зливу, у разі такої необхідності. Такі екрани обладнані розпірками або ніжками, з можливістю регулювати висоту, що забезпечує їх щільне прилягання. Матеріалом для виготовлення екранів найчастіше служить пластик, а сам виріб може бути суцільним, напівпрозорим або у вигляді сітки. Вибір відтінків дуже великий, тому можна без праці підібрати найбільш підходящий під загальний фон. Існують також варіанти екранів, мають дверцята орного або розсувного плану. Вартість таких виробів дорожче, проте й користі більше, адже вони дають можливість зберігати під ванною різні предмети і речовини миючого та гігієнічного плану.

2. Капітальна конструкція. Такий тип облаштовується за допомогою цегли, вологостійкого гіпсокартону, фанери або ДСП. Поверх даних матеріалів можна застосувати обробку з плитки або мозаїки, хоча іноді використовують для фарбування, обклеювання ПВХ-плівкою, монтаж ПВХ-панелей і т. п. Конструкції подібного плану зустрічаються і в продажу, мають вигляд готових пластикових або пінопластових каркасів під ванну: після установки вони вимагають лише фінішної облицювання. Недоліком такої конструкції є неможливість дістатися до системи зливу у разі виниклої необхідності. Тому рекомендується обов'язково передбачити спеціальні дверцята, які можна замаскувати під загальний фон екрану. Також рекомендується залишати невеликий вентиляційний отвір, щоб під ванною не заводилася цвіль і грибок.

Як оформити простір під ванною

3. Шторка. Самий недорогий спосіб прикрити простір під ванною, для чого знадобитися монтаж рами, на яку буде кріпитися шторка. Для самої фіранки краще всього застосовувати нетканий матеріал, що не боїться вологи. Дуже зручний спосіб, якщо ванна має нестандартну форму, і закрити її звичайним плоским екраном не представляється можливим.

4. Подіум. Не дуже популярний спосіб, що зустрічається у ванних кімнатах великих розмірів. В якості матеріалу для створення подіуму найчастіше застосовують цегельну кладку, здатну витримувати значні навантаження: для облицювання споруди найчастіше використовується кахель або мозаїка.