Плитка

Вибираємо віброплиту під тип будівельних робіт

Вибираємо віброплиту під тип будівельних робіт

Пішли в минуле ті часи, коли будівельники після зведення будівлі були змушені чекати усадку грунтів, щоб конструкція "устаканилася" і в ній припинилися деформації.

Після природного ущільнення грунтів будинок набував необхідну просторову жорсткість, передбачену проектом. На допомогу сучасному будівельникові прийшла вібраційна техніка, швидко ущільнююча грунти прямо в процесі складання будівлі або укладання дороги. Вона здатна стискати пісок, гравій і щебінь майже будь-яких фракцій.


Зрозуміло, існує безліч моделей, що розрізняються по потужності, ширині робочої частини і створюваному зусиллю на грунт. Віброплити — це майже безвідмовні машини, але якщо потрібен ремонт, то його легко замовити тут www.stroy-res.ru. Але все-таки — які фактори треба враховувати при виборі техніки? Незважаючи на те, що основний параметр — це глибина, на яку може ущільнювати віброплита, робота з обраної модель сильно залежить від умов на будівельному майданчику. Впливає практично всі — фракція чи середній розмір гравію, вологість грунту, її структура і характер залягання шарів. І навіть ідеальні умови, зазначені в документації, можуть не збігатися з реальною обстановкою на будівництві. Під землею можуть зустрічатися карстові порожнечі, струмочки і цілі річки, які потребують посиленої трамбування. Тому при виборі віброплити частіше спираються на її вагу.


Легкі моделі, у яких маса не перевищує 75 кг, підійдуть для ущільнення піску під доріжки, дрібного гравію, тротуарної плитки. У невеликих виброплитах, як правило, створюється зусилля всього 10 кН, що дозволяє зберегти цілим крихке покриття. Для більш акуратної роботи виробник іноді прикладає до комплекту обладнання спеціальний килимок, який ще більше зменшує силу вібратора. Наступний клас моделей — універсальний, масою 90 кг. Ці віброплити вміють ущільнювати будь-які типи грунту, асфальтові доріжки, пласти гравію, досягають товщини 30 див. Моделі з максимальною вагою в 150 кг підходять для роботи з декількома шарами відповідальних автомагістралей, для стискання грунту поруч з фундаментом і зворотної засипки котлованів, "подушками" крупнофракционного щебеню діаметром 25 див. Крім ваги віброплити звертають увагу на зусилля, яке вона створює. Для ущільнення доріжок з тротуарної плитки недоцільно вибирати моделі з потужністю понад 1000 кН, так як матеріал просто зруйнується від такого тиску. У той же час всі фундаментні роботи треба зробити з максимальним ущільненням, щоб під будівлею з'явилося тверде підставу, тому вибирають плиту з вібратором, видає більше 1000 кН.