Підлога

Корковий утеплювач, екологічно чистий теплоізолятор

Корковий утеплювач, екологічно чистий теплоізолятор Ключовим питанням у виборі того чи іншого матеріалу для вирішення проблем в будівництві і ремонті варто їх ціна. Однак, деякі домовласники вважають за краще витратити пристойну суму грошей, щоб тільки отримати надійний, якісний і екологічно чистий матеріал.


В області теплоізоляції таким матеріалом є пробка, яка відноситься до преміум - класу.

Завдяки своїй унікальній будові, кора коркового дерева представляє для виробництва утеплювачів абсолютно дивовижна за своїми властивостями сировину.

Виробництво пробки

Росте корковий дуб можливостей для промислового виробництва в країнах субтропічного клімату на величезних плантаціях. Близько половини обсягу сировини надає Португалія, де ця галузь має велике економічне значення. Весь обсяг сировини пробки становить 170 тисяч тонн, що не так вже і багато для світового ринку. Внаслідок великого попиту і дефіциту продукції, ціна на неї досить висока.

Пробка відома з часів середньовіччя. Вже в ті часи ченці вистилали їй підлога в келіях. З тих пір минуло вже багато століть і в даний час виробництвом виробів з корка займаються близько 40 компаній.

Будова, характеристики і застосування пробки

Корковий утеплювач, екологічно чистий теплоізолятор
Кора коркового дуба є з'єднанням твердих капсул абсолютно унікального внутрішньої будови. Кожна капсула являє собою складну багатошарову структуру. Зовнішні два шари складаються з клітковини, глибше йде порожниста камера з газом, близьким по складу з повітрям. Всередині порожнистої камери знаходиться деревна смола (суберин) з ядром з целюлози.

Настільки складну будову дивує вчених до цих пір. Порожниста камера практично не пропускає холод, а смола не дозволяє вбирати вологу, що руйнує матеріал.

Виріб з пробки твердне при зниженні температури і відновлюється при її підвищенні без зміни об'єму. Утеплювачі не тільки затримують холод, але і, завдяки своїй будові, мають високі показники звукоізоляції і задовольняють потребам пожежної безпеки, оскільки не загоряється навіть від відкритого вогню.

Крім перерахованих характеристик, вироби з пробки досить декоративні. З цієї причини їх застосовують для теплоізоляційної обробки стін і підлоги без фінішного покриття. Виходить у такому випадку дуже оригінальний елемент вишуканого інтер'єру. У будь-якому випадку є необхідність опрацювати даний отделочныйѕй й утеплювальний матеріал захисними засобами для більш довговічного його використання.