Підлога

Основні способи утеплення підлоги на балконі

Основні способи утеплення підлоги на балконі У зв'язку з тенденцією поступового переходу балконів з ролі коморі або погреби у функцію додаткового житлового приміщення, його утеплення підлоги має особливу актуальність.

Найбільш придатними для цього матеріалами є:

1. Пінопласт. Найчастіше зустрічаються два різновиди даного матеріалу – екструдована і экспадированная. Перший вид включає в себе безліч дрібних гранул, що дещо ускладнює процес різання: проте за своїми характеристиками екструдований пінопласт набагато перевершує звичайний, і є ідеальним матеріалом для утеплення балконних підлоги. Листовий матеріал даного типу має товщину 2-10 см і відмінно підходить для заповнення простору між лагами: фінішне покриття встилається поверх теплоізоляції. Для підвищення пожежної безпеки застосовується просочування пінопласту антипреновыми рідинами.

2. Мінеральна вата. Для виробництва даного матеріалу використовується мінеральна сировина, в процесі плавки якого відбувається витягування ниток і освіта волокон. В залежності від типу вихідної речовини розрізняють шлаковату, скловату і кам'яну вату: саме останній варіант найкращим для утеплення балконів. Сировиною для її виготовлення виступають базальтові породи: у результаті виробничого процесу виходять плити, рулони або гранули, задуваемые в приготовані ніші. За показником коефіцієнта теплопровідності мінеральна вата схожа з пінопластом, однак, на відміну від нього, не горить і пропускає повітря: це дуже важливо для встановлення хорошого мікроклімату.

3. Керамзит. Досить часто використовуваний матеріал при утепленні балконних підлоги. Вихідною сировиною служить глина, проходить випалення в спеціальних високотемпературних камерах. Отриманий невеликі овальні гранули мають невелику вагу і пористу структуру. Працюючи з керамзитом, важливо враховувати його схильність до вбирання вологи, тому важливо застосовувати захисні шари гідроізоляції. Також важливий момент – для досягнення хорошого теплоізолюючого ефекту потрібно товщина шару не менше 15 см, що підійде не у всякій ситуації.

Основні способи утеплення підлоги на балконі

4. Пенофол. Відмінний варіант в тих випадках, коли за мету ставиться максимальне збереження життєвого простору. Пенофол включає в себе спінений поліетилен і алюмінієву фольгу, нагадуючи в цьому відношенні принцип пристрою термоса, не утримуючи теплову енергію, а відображаючи її. Товщина пінофол знаходиться в межах 3-10мм, що дозволяє випускати його в зручних рулонах.

5. Піноскло. Основним вихідним сировиною у даному випадку виступає силікатне скло, що надходить в порошкоподібному вигляді в спеціальні плавильні, де на нього впливає газоутворювач (кокс чи вугілля). Отримана у результаті цього пориста структура матеріалу значно полегшує його вагу, привласнюючи відмінні характеристики звукоизолирующиего і утеплювального типу. Значного експлуатаційного довголіття піноскла в чималому ступені сприяє його міцність і вологостійкість.