Підлога

Шлакоблок своїми руками

Шлакоблок своїми руками Слід відразу сказати про те, що шлакоблоки домашнього виробництва мають ряд недоліків. Насамперед, малі обсяги вихідної суміші є причиною неоднорідності при замісі, і тут і мови не може вестися про дотримання будь-яких стандартах.

Обладнання, на якому виготовляються кустарні шлакоблоки недосконале, виробничий цикл не прорахований, умови сушіння та зберігання не дотримуються.

Тому, з шлакоблоки ніяк не можуть виготовлятися для продажу. Тим не менш, самостійне виробництво шлакоблоків для індивідуального житлового будівництва цілком рентабельно. А деякі правила контролю над якістю можуть не враховуватися в силу невисокої відповідальності конструкцій з кустарного шлакоблоку. Якщо вам не хочеться возитися з створенням шлакоблоків своїми руками. У такому разі шлакоблоки від компанії ecovk.com.ua будуть відмінним рішенням! Вартість шлакоблоків цілком демократична, а за якістю вони не поступаються своїм конкурентам.

В першу чергу, для того, щоб домашнє виробництво шлакоблоку було успішним, потрібно підготувати якісну форму. Для її виготовлення слід застосовувати сталевий лист трьох - або чотириміліметровою товщини з чіткою геометрією. Листи металу потрібно зварити так, щоб форма всередині мала розміри 190х190х390 мм.

Шлакоблок своїми руками
Шлакоблок своїми руками

Форма повинна бути виконана так, щоб 30% її обсягу займали ВП (просвітників порожнечі) які виготовляються з заглушених відрізків труби діаметром 60 мм. Ці відрізки потрібно попередньо обробити УШМ так, щоб вийшов конус. Втім, форма ОП може бути і будь-який інший.

Зовні форму потрібно озлобити стальною смугою для отримання свого роду бортика. Всередині форми потрібно поставити перемичку для з'єднання двох коротких сторін прямокутника. Для цього використовується така ж смуга стали, як і для бортика. На цю перемичку проводиться кріплення ОП.

Для того, щоб у форму було зручно заповнювати, вона повинна мати горловиною. Експлуатація форми вимагає наявності притискної кришки, що складається з двох половин. У ній повинні бути прорізи, для проходження перемички та ВП при її опусканні. Підгонка кришки виконується з максимальною точністю, так, щоб зазор між нею і стінками був не більше 1-2 мм.

Шлакоблок своїми руками
Шлакоблок своїми руками

Найкращий варіант конструкції — це той, в якому кришка притискається за допомогою важеля, а підставою для монтажу форси є трубчасті напрямні, по яких форму можна легко підняти над готовим блоком так, щоб вона його не стосувалася. Виготовляти шлакоблоків на такому верстаті швидко і дуже зручно.

Найважчий елемент кустарного виробництва шлакоблоків — застосування виброусадки. Для цього потрібен майданчиковий двигун-вібратор, який важко знайти, та й коштує він дорого. В якості підручного засобу тут підійде старий двовальний двигун від пральної машини, для застосування якого знадобляться саморобні вантажі-балансири. Кріплення вібратора до корпусу здійснюється за допомогою болтів або приварених шпильок.

Якщо обсяги виробництва невеликі, то при приготуванні суміші цілком вистачає бетономішалки на 0,3–0,5 кубометра. Спочатку в бетономішалку заливається приблизно піввідра води, після чого засипається цемент, а слідом – пісок. В процесі перемішування, потрібно стежити за тим, щоб грудки повністю розчинилися. Після цього додається шлак, гравій та інші добавки, і проводиться ретельне вимішування.

Шлакоблок своїми руками
Шлакоблок своїми руками

Сухість суміші повинна бути максимальною — сформованное виріб «розпливатися» не має. Краще всього під час приготування потроху доливати воду до досягнення гарної формування бетону затисненням в кулаці. Але грудку, сформований таким способом повинен повністю розбиватися при ударі об землю з утворенням невеликих крихт.

Для приготування суміші потрібно взяти пісок (2 частини), дрібний гравій (2 частини), шлак (7 частин), якісний портландцемент М500 М400 або (1,5 — 2 частини).

Приміщення, в якому проводяться шлакоблоки повинно бути критим і добре провітрюваним. Підлога приміщення повинен бути рівним і твердим. Сформовані шлакоблоки кладуться на пластини ОСП, розмір яких 30х50 сантиметрів.

Шлакоблок своїми руками
У встановлену на підкладці форму потрібно залити бетон до країв, після чого запускається вібратор, тривалість роботи якого повинна бути 20-30 секунд. Коли перша порція бетону всядеться, потрібно ще додати бетон і знову запустити вібратор, притиснувши кришку форми до її упору в стінки, що обмежують висоту блоку.

Потім, не вимикаючи вібратора, треба зняти форму з виробу. Потім треба зрушити весь верстат на 35-40 міліметрів, покласти під нього ОСП і приступити до формування нового блоку.

Кожен блок повинен бути витриманий протягом доби там, де він не може бути випадково деформований. Далі слід попередня сушка блоків протягом тижня, після яких блоки можна укладати кількома рядами.

Шлакобетон повністю застигає протягом місяця, при цьому, в ідеалі повинні бути відсутні прямі промені сонця, а температура повинна становити 20-25 °С.