Підлога

Види склорізів

Види склорізів Незважаючи на свою крихкість і примхливість, скло продовжує залишатися самим незамінним будівельним матеріалом. Адже поки не винайшли нічого кращого для оформлення ділянок будинку, що вимагають повної прозорості.

Особливо це стосується різних віконних прорізів, прозорих підлог, перегородок і т. п. Одна з найбільших труднощів полягає в досягненні якісної порізки скла, здійснити яку без наявності спеціальних інструментів і хорошого досвіду фактично неможливо.

Пристосування, що забезпечують виконання цієї задачі, називаються стеклорезами, і у продажу існує цілий ряд різновидів:

1. Алмазні. Застосовуючи для виготовлення склоріза алмази, розробники керувалися тим, що даний мінерал володіє найбільшою твердістю з усіх матеріалів на Землі. Алмазний склоріз складається з металевого стрижня, на одній стороні якого знаходиться ручка з дерева, а на іншій – міцно припаяний маленький алмаз. В даному випадку для паяння використовують срібло, що забезпечує надійність кріплення. Такий інструмент здатний розрізати скло товщиною до одного сантиметра, з можливості робити розрізи загальною довжиною до 10 км. Після втрати своєї функціональності камінчик може бути замінений, так як у пристрої використовується знімна система. Для того, щоб здешевити інструмент, може використовуватися штучний аналог алмазу: він функціонує теж непогано, однак товщина розрізу знижується майже вдвічі. В процесі експлуатації алмаз можна підточувати за допомогою спеціального диска і мастики, що містить алмазний пил. На відміну від типу склоріза форма різця може відрізнятися в професійних інструментах вона пірамідальна, у побутових – скошена.

2. Роликові. В якості різця в даному стеклорезе використовується ролик із сплавів на основі кобальту та вольфраму. Кількість роликів може бути від одного до шести, при цьому один ролик здатний порізати до 350 метрів скла. При затупленні різця його можна підточувати, виходячи з норми кута для подібного інструменту в 95-100 градусів.

3. Масляні. По суті, це той же роликовий склоріз, додатково оснащений ємністю з маслом, яке подається на лінію зрізу і служить для продовження терміну служби роликів. Також масляний склоріз відрізняється більш плавним ходом і

Види склорізів
відсутністю неприємного скрипу. В результаті такої новації термін служби різця продовжується майже в 15 разів, а глибина розрізання може досягати 20 мм. В комплект гарного масляного склоріза входять кілька роликів, з різним кутом заточування.

4. Кругові. Ці склорізи служать для вирізки правильних кіл, і мають циркулеобразную конструкцію. Опорна ніжка оснащена присоском, фіксуюча інструмент в центрі круглої прорізи.