Підлога

Як правильно класти ламінат

Як правильно класти ламінат За короткий термін свого існування на будівельному ринку ламінат вже встиг завоювати дуже багато симпатій споживачів. Він має ряд переваг, які роблять його просто незамінним.

Насамперед він досить довговічний, стійкий до зношування, продається за прийнятними цінами, ну і нарешті, сам його зовнішній вигляд.

Послідовність робіт по укладанню

Покласти ламінат самостійно зможе практично кожен, тому що він досить простий в укладанні. При виборі ламінату потрібно обов'язково враховувати його товщину. Середня його товщина коливається від 7 мм до 12. Там, де на поверхню очікується мінімум навантаження можна класти 7-8 мм. Якщо це місце громадського користування товщина повинна бути 10-12 мм. потрібно Купити кілька упаковок, так як їх кількість в одній становить від 8 до 10.

Перед укладанням потрібно підготувати саму поверхню, з якою доведеться працювати. Необхідно вирівняти, усунути всі дефекти і вади. Класти ламінат можна як на бетон, так і на плитку, безпосередньо обробивши її.

Як правильно класти ламінат
Як правильно класти ламінат

Далі, необхідно забезпечити пароізоляцію і звукоізоляцію. У цьому вам допоможуть підкладки. Якщо ви не знаєте як правильно її вибрати в інтернеті існує безліч статей в яких все дуже докладно описано. Або просто зверніться в магазин будматеріалів, там продавець-консультант допоможе вам визначитися з вибором.

Найкращими матеріалами для укладання ламінату є підкладки з пробки або спіненого поліетилену. Різниці між ними особливої немає, тому можна вибрати будь-який вподобаний варіант. Укладати положку дуже просто достатньо порізати його на шматки потрібного розміру і вистелити ними поверхню закріплюючи на краях.

Перед початком укладання потрібно на поверхні встановити спеціальні клини. Вони в процесі експлуатації ламінату попередять його швидку деформацію. Укладати його необхідно в шаховому порядку. Це потрібно щоб навантаження на підлогу рівномірно розподілилася.

Метод укладання

Як правильно класти ламінат
Спочатку в обраному куті лягати перша панель, потім у наступному ряду панель розрізається на дві частини, а потім тільки вкладається. Укладати останню панель потрібно за допомогою струбцини. Один кінець інструменту вставляється в край панелі, по-іншому потрібно ударяти молотком. Укладати ламінат у дверному прорізі краще всього перед установкою дверної коробки.

Також потрібно знати, що перед тим, як класти ламінат необхідно щоб він кілька годин, а краще добу пролежав в кімнаті де його збираються класти.