Підлога

Як зробити стяжку підлоги з бетону

Як зробити стяжку підлоги з бетону Найпростішим варіантом бетонної стяжки з бетону є створення рівної поверхні з товщиною до 30 мм

Процес його реалізації досить нескладний, важливо лише дотримуватися наступні етапи роботи:

#10102; Підготовка підстави підлоги. На цьому етапі необхідно провести ревізію старого покриття і з'ясувати ступінь його збереження. Якщо стара підлога знаходиться в хорошому стані, його не потрібно демонтувати, а зверху застосувати наливну підлогу. Якщо ж ступінь руйнування старого підстави значно, його необхідно прибрати за допомогою перфоратора або відбійного молотка. Після прибирання сміття поверхню ґрунтують, а великі тріщини і дірки зашпаровують монтажною піною.

#10103; Визначення найвищої точки і установка маяків. За допомогою рівня визначається найвища точка підлоги, від якої будуть проводитися інші розрахунки. Маяки можна виготовити з підручних матеріалів, але зручніше всього застосувати напрямні Т-подібної форми, що продаються в будівельних магазинах. Виставляючи маяки, важливо пам'ятати, що товщина шару розчину повинна бути не менш, ніж 7 мм. В іншому випадку стяжка буде швидко руйнуватися. Напрямні укладаються секціями по всій площі підлоги, при чому відстань між ними не повинна перевищувати довжину правила. Підкладки під маяки необхідно розташовувати так, щоб уникнути провисань. Вони повинні не повинні бути з картону, паперу або ДСП, інакше під впливом рідкого розчину розмокнуть, що порушить розташування маяка. Зазвичай для надійності використовують пластикові або металеві пластини. Матеріалом для фіксації маяків зазвичай служить сам бетонний розчин, або алебастр.

#10104; Підготовка розчину. Основними компонентами бетонної стяжки є будівельний пісок і цемент (№400 і вище) в пропорції 3 до 1. Для захисту від утворення тріщин у розчин додають також спеціальні пластичні добавки. Приготовану суміш висипають в ємність з водою, з розрахунку 5 кг на 1л води. Спочатку розчин перемішується вручну, а потім за допомогою будівельного міксера, до утворення однорідної рідини, протягом 5-7 хвилин. Давши розчину осісти, його ще раз перемішують 1-2 хвилини. Для цієї мети можна використовувати вже готові сухі суміші, що продаються в будівельних магазинах.

Як зробити стяжку підлоги з бетону
Як зробити стяжку підлоги з бетону

#10105; Заливка розчину. Процес заливки починається від далекого кута, суміш навалюють на підлогу і розрівнюють правилом по маяках. При цьому важливо не допускати великих пауз на приготування наступної порції розчину, робота повинна вестися синхронно.

#10106; Вилучення маяків. Після схоплювання поверхні з неї необхідно вилучити напрямні, а сліди від них закрити, як тільки по стяжці можна буде переміщатися.

#10107; Висихання стяжки. Поверхня схоплюється вже на наступний день, але повноцінно експлуатувати її можна не раніше, ніж через тиждень. У процесі висихання підлогу оббризкують водою кілька разів на день – це запобіжить поява тріщин.