Новини будівництва

Як виростити ту на дачі

Як виростити ту на дачі У ландшафтному дизайні серед інших хвойних рослин найбільшою затребуваністю користується туя. Традиційних для сосни або ялини голок вона не має, так як в покриттям для гілок служать плоскі лусочки.

Однак поширення навколо себе корисних фітонцидів і приємного аромату, властивих для інших хвойних, характерно і для туї. До того ж, догляд за цими рослинами досить простий, а декоруючі властивості дуже високі. Незважаючи на наявність в природі коло 5-ти сортів туї, в нашій місцевості найчастіше використовують тую західну, завдяки наявності відповідних характеристик.

Вирощування туї може відбуватися трьома різними способами:

1. З насіння. Не дуже поширений спосіб через тривалість процедури, так як саджанці з'являються тільки років через 5. Також важливо розуміти, що навіть якщо береться насіння культурного сортового дерева, що виростає в будь-якому випадку дике: плюс в тому, що воно буде повністю пристосована до кліматичних умов даного регіону. Висадка насіння проводиться ранньою весною в живильну вологу грунт. Проростання туї відбувається швидко, але саджанці дуже вимогливі в плані догляду та уваги: вони не люблять спеку, потребують регулярної підгодівлі і прополці. Пересаджування саджанців на потрібну ділянку саду проводиться приблизно на п'ятий рік.

2. Живці. Більш ефективний і швидкий спосіб розмноження туї, що дозволяє безпомилково отримати сортове рослина. В якості матеріалу служать пагони віком один або три роки і довжиною 15 і 30 см відповідно. При відділенні важливо на кінці втечі залишати фрагмент деревини. Після цього слід процедура знезараження за допомогою розчину марганцівки, з

Як виростити ту на дачі
наступним висадженням збагачений грунт торфом. Для заглиблення живців достатньо 5-ти см, а найкращим середовищем для зростання буде теплиця. Зазвичай до осені живців туї добре вкорінюються, а після зимівлі їх пересаджують на відкрите повітря.

3. Готовий саджанець. Хоча для цього і потрібно буде витратитися, однак даний спосіб відрізняється простотою і ефективністю. Дуже важливо при цьому робити покупку в професійному розпліднику, так як придбання з рук може закінчитися втратою грошей. Крім гарантії щодо необхідного сорту, розплідники також забезпечують своїм саджанцям стійкість до захворювань. При виборі слід звертати увагу на зовнішній вигляд саджанця і на грунт, на якій він росте.