Кухня

Фотоплитка характеристика та способи її виготовлення

Фотоплитка характеристика та способи її виготовлення Використовуючи такий облицювальний матеріал, інтер'єр можна внести яскравість і різноманітність кольору. Фотоплитка володіє такими позитивними властивостями, як стійкість до вологи, різких перепадів температур та механічного впливу.

Застосовують таку плитку в квартирах, будинках, офісних приміщеннях.

Характеристики фотоплитки

Фотоплитка – керамічна плитка підвищеної міцності, в процесі виготовлення якої на поверхню за допомогою спеціального обладнання наноситься малюнок, який потім покривають особливо міцним лаком. Виготовляється такий малюнок на замовлення. Це може бути, наприклад, просто невеликий візерунок, фотопанно або картина. Можна нанести на плитку і фотографію.

При укладанні такої плитки елементи з зображеннями підганяються один до одного, а шви заповнюють прозорим силіконом, тому малюнок виглядає монолітною. Технологія укладання фотоплитки нічим не відрізняється від укладання звичайної керамічної плитки.

Фотоплитка характеристика та способи її виготовлення
Фотоплитка характеристика та способи її виготовлення

Фотоплитку використовують для облицювання стін і підлоги у ванній кімнаті і на кухні, а також при обробці фонтану або басейну. Якщо укладається фотопанно, то воно може закривати стіну цілком або частково. Особливого догляду цей вид плитки не вимагає. Слід іноді просто протирати її вологою губкою, використовуючи м'які миючі засоби.

Нанесення зображення

Існує два основних способи нанесення зображення на керамічну плитку:

1. Деколь. Виготовлення фотоплитки йде вручну. Тому зображення можна зробити тільки невеликого розміру. Така плитка володіє підвищеною вологостійкістю і застосовується в основному для ванних кімнат і басейнів;

Фотоплитка характеристика та способи її виготовлення
2. Сублімація. В процесі виробництва на поверхню керамічної плитки наносять суміш з полімерів, на якому за допомогою спеціальних барвників малюють зображення. Ця плитка має підвищену стійкість до дії хімічних речовин.

У будь-якому із способів застосовують барвники і глазур, володіють високою стійкістю. Тому відтінок і малюнок на плитці зберігається дуже тривалий час.

У звичайному будівельному магазині таку плитку не зустрінеш, так її виготовляють лише по індивідуальним замовленням. Можна, наприклад, замовити ціле панно або малюнок на одній плитці, яка відмінно буде виглядати поряд із звичайною керамічною плиткою. За допомогою фотоплитки можна в інтер'єрі створити декор на будь-який смак.