Кухня

Як узаконити перепланування

Як узаконити перепланування Важливо пам'ятати, що за незаконне перепланування ви піддаєте себе ризику взагалі не продати квартиру, якщо раптом знадобиться.

Краще все робити за законом, використовуючи дозволені способи перепланувань.

Насамперед, вони не повинні зачіпати інтереси сусідів. Необхідно пройти узгодження, а потім звернутися в житлову інспекцію з проханням на дозвіл перепланування.

Необхідні документи для погодження

До заяви, щоб uzakonka.com.ua необхідно буде докласти проект зміни внутрішнього вигляду квартири. Але врахуйте, що несучі стіни чіпати не можна. Не рекомендується самовільний демонтаж інженерних комунікацій загального користування. Все інше, в рамках пристойності, допускається. Однак і тут не варто сильно експериментувати, намагаючись зробити з малогабаритного приміщення царські хороми.

Результат перепланування та його досягнення

Але найголовніше, це досягнення результату перепланування. Адже найчастіше, люди йдуть на це, щоб зменшити або навпаки, розширити корисну площу в квартирі. Яскравий приклад того, об'єднання кухні і вітальні. Є й інший варіант: звуження обідньої зони для розширення простору санвузла, що дуже часто зустрічається.

Як узаконити перепланування
Це тільки декілька прикладів, деякі прагнуть зробити з комори другу кімнату, а комусь хочеться побути наодинці, тому споруджують перегородку у вітальні. Але трапляються і сміливці, які об'єднують дві квартири, куплені одночасно. Для них всі етапи узгоджень будуть марними. Загалом, як би там, не було, а на перепланування необхідно отримати дозвіл у містобудівній раді.

Приймально-здавальні заходи після перепланування

Тільки після цього можна буде запросити комісію, щоб вона оцінила масштаби змін. Якщо претензій немає, то вам видається технічний паспорт, підписаний всіма членами комісії. В ньому чітко зазначено, що дана перепланування має право на існування.

Для тих, хто зробив її самовільно, доведеться подавати позов у суд, щоб узаконити перепланування. Але там можуть задовольнити або відмовити в проханні, все залежить від конструктивних змін квартири.