Кухня

Як укласти нову плитку поверх старої

Як укласти нову плитку поверх старої Дуже часто зустрічається ситуація, коли хочеться оновити плитку на кухні або в санвузлі, але стара плитка досить міцна, що передбачає затяжний трудомісткий демонтаж.

Сучасні технології дозволяють уникнути втрати часу і сил, здійснюючи укладання нового кахлю поверх старого.

Робота проводиться в такому порядку:

1. Перевірка старого підстави. Дуже важливо, щоб стара укладання була міцною і надійною, тому її перевіряють за допомогою простукування гумовим або дерев'яним молотком. Для профілактики можна спробувати демонтувати пару старих елементів, перевіривши фортеця їх клею. Якщо тест пройдено успішно, і старий кахель відколюється з працею, робота може бути продовжена далі. Також важливо перевірити рівність старої укладання, для чого застосовується будівельний рівень: при цьому важливо помітити всі западини, куди доведеться накладати більше клею. У випадку, коли якийсь з елементів занадто випирає із загальної площини, його краще видалити, закривши утворену порожнечу штукатуркою або плитковим клеєм.

2. Підготовка. Якщо стара укладання виявилася міцною, її необхідно добре почистити за допомогою чистячих засобів, особливу увагу приділивши при цьому швах. Коли поверхня висохне, її знежирюють і покривають плівкоутворюючої грунтовкою,

Як укласти нову плитку поверх старої
забезпечує підвищену адгезію для клейкої суміші. Дуже важливо не допускати пошкоджень і подряпин на отриманій плівці, інакше це може вилитися в серйозні дефекти чистової укладання. Коли ґрунтовка висохне, необхідно закласти плитковим клеєм всі сколи, виїмки і тріщини на старій укладанні, використовуючи для цього шпатель.

3. Укладання. Для цієї процедури знадобиться зубчастий шпатель і відповідний клей еластичного типу, що відрізняється особливою стійкістю до деформацій. Подібних складів в будівельних магазинах досить багато, за орієнтир у цьому відношенні можна взяти Ceresit CM 16, здатний забезпечити новому кахлю відмінне зчеплення зі старим. При цьому важливо застосовувати в якості замазки для швів однотипні фуги, в даному випадку - Ceresit SE - 40, SE – 43. Монтаж нової плитки проводиться стандартним способом, без якихось особливих відмінностей: головне – не поспішати, і не порушувати рекомендації на упаковці матеріалів.