Кухня

Застосування ламінату для облицювання стін

Застосування ламінату для облицювання стін Ламінат зарекомендував себе як відмінний декоративний матеріал, що використовується для обробки підлоги. Як показує практика, його можна застосовувати як як обробний матеріал для облицювання стін житлових кімнат і офісних приміщень.

Таке дизайнерське рішення стало звичайним і дуже популярним способом декорування поверхні стін.

Перед тим, як у своєму виборі зупинитися на ламінаті, необхідно визначити переваги та недоліки такого способу облицювання стін.

З точки зору безпеки виробники надають екологічно безпечний товар, який відповідає самим жорстким вимогам. Ламінат надійний облицювальний матеріал, який прослужить довгі роки за умови дотримання всіх правил експлуатації. До того ж можна підібрати недорогі моделі ламінованих панелей. Сьогодні виробники надають широке різноманітність колірних рішень і фактур цього облицювального матеріалу, що дає шанс втілювати в життя різні дизайнерські рішення. Ще одним явним перевагою ламінованих панелей це їх простота в монтажі. Виконати ремонтні роботи своїми руками досить просто, ознайомившись з усіма правилами та порадами.

Мабуть, самим суттєвим недоліком ламінату як облицювального матеріалу стін є сприйнятливість до вологи, що може призвести до набрякання і розтріскування поверхні матеріалу. Ще один недолік полягає в надмірній чутливості до змін температури.

Отже, використовувати ламінат для обробки стін кухні або ванної кімнати небажано, оскільки в цих кімнатах постійні температурні перепади і високий рівень вологості. Мікроклімат балкона, лоджії або цокольного приміщення є шкідливим використання ламінату в якості облицювального матеріалу для стін.

Для обробки вертикальних поверхонь відмінно підійде клейовий ламінат, фіксація якого відбувається з допомогою клею або "рідких цвяхів". Рівні та сухі з'єднання можна отримати, використовуючи шпунтової ламінат. В процесі монтажу такого виду покриття панелі з'єднуються в канавці шпунта за допомогою невеликих цвяхів або скоб. Найбільшою міцністю і стійкістю до зовнішніх пошкоджень має ламінат з кликовым замком.

Перш, ніж встановлювати ламіновані панелі на стіни, необхідно підібрати його за кольором і фактурі, які будуть застосовуватися в інтер'єрі. Мабуть, одним з основних критеріїв вибору є вартість облицювального матеріалу. При обробці поверхні стін можна застосовувати недорогий матеріал невисокої міцності на відміну від тих випадків, де потрібна підвищена стійкість покриття до стирання. Ламінат на стіні виконує скоріше декоративну функцію, ніж захисну. Досягти оригінального інтер'єру можна, використовуючи ламіновані дошки невисокій вартості.