Кухня

Характеристика газових котлів

Характеристика газових котлів Встановлюються газові котли найчастіше в тих випадках, коли поблизу з ділянкою проходить лінія газопостачання. Котел, що працює на газі, має як переваги, так і недоліки, які розглянемо нижче.

Однак, останнім часом широким попитом користуються газифицирующие котли на деревині.

Характеристика газових котлів

Газовий котел та його плюси:

• якщо відштовхуватися конкретно від палива, то цей варіант вважається найбільш економічним;
• легка експлуатація, так як обладнання автоматизовано;
• високий показник потужності, що дозволяє обігрівати великі площі;
• при потужності котла до 30 кВт, обладнання можна встановити в приміщенні кухні;
• компактність;
• екологічність, так як в атмосферу практично не виділяються шкідливі речовини.

Газовий котел та його мінуси:

• перш ніж встановлювати котел, потрібно отримати певний дозвіл;
• існує ймовірність витоку газів;
• приміщення, в яких планується установка газового котла, повинні відповідати певним вимогам;
• потрібно додатково встановлювати автоматику, яка зможе перекрити газ при витоку або недостатньої вентиляції.

Що стосується самого котла, то його моделі можуть бути підлоговими, настінними і конденсаційними.

Підлоговий котел

Для виготовлення теплообмінників такого обладнання застосовується сталь і чавун. Теплообмінник, виконаний з чавуну відрізняється своєю довговічністю і необмеженою потужністю, при цьому мінусом є недостатня міцність (якщо вдарити, то він може лопнути) і велика маса (від 100 до 150 кг). Якщо вибирати сталевий теплообмінник, то такий варіант буде більш легким і доступним, але менш довговічним. Сам газовий котел може бути одно - та двоконтурним. Перший використовується суто з метою опалення, а другий, крім основного завдання, здатний нагрівати воду для побутових цілей.

Навісний котел

Для виробництва таких теплообмінників котлів найчастіше застосовується мідь. Таким образів кінцева маса котла може бути зменшена до 35 – 40 кг, але при цьому показник потужності не буде перевищувати 35 кВт. Недоліком таких теплообмінників називають короткий термін служби. Дані котли можуть відрізнятися способом виведення диму, так, тяга може бути природною і примусовою. Якщо встановлюється котел із природною тягою, то додатково потрібно монтувати вертикальний димар, завдяки якому видаляються продукти горіння газу.

Конденсаційний котел

Виробника, прагнучи економити ресурси планети, виготовляють всі нові пристрої. Теплові генератори, а точніше, їх ККД, збільшено до 109%. Газ, сжигаясь, утворює чимало кількість пари. Пара, конденсуючись, виділяє певну кількість тепла, і воно може бути використано для того, щоб нагрівати теплоносій, що дозволяє особливість конструкції даного котла. Передбачається спеціальний збільшений теплообмінник, в якому конденсується пар.